תינוקת בת עשרה חודשים נפטרה בעת שהמתינה לניתוח לתיקון מום לבבי, ככל הנראה לאחר שנדבקה בווירוס בבית החולים – זאת לפי תביעה שהגישו הוריה של התינוקת נגד בית החולים הדסה עין כרם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי התביעה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים באמצעות עורך הדין שי ניסן גבאי, התינוקת הגיעה למחלקת כירורגיה ילדים בבית החולים לפני כשלוש שנים כשהיא בריאה לחלוטין, מלבד המום בלבה. לקראת הצהריים חום גופה עלה, והיא החלה לסבול גם מהקאות, שלשולים ותסמינים נוספים. מומחה לרפואת ילדים ולטיפול נמרץ הוזעק למקום, ולאור תוצאות בדיקת דם חריגות הורה לחבר אותה לעירוי נוזלים והחליט לדחות הניתוח.

על פי התיק הרפואי שלה, התינוקת החלה לסבול מסטורציות נמוכות (אחוז חמצן בדם נמוך), וכירורג לב שבדק אותה קבע כי היא נדבקה בווירוס. בהמשך התינוקת החלה להתנשם בכבדות, לגנוח והועברה לטיפול והשגחה במחלקת ילדים. רופא ילדים שבדק אותה המליץ שאם תירשם החמרה נוספת, יש להעבירה למחלקת טיפול נמרץ ילדים. לקראת שעות אחר הצהריים מצבה הוחמר, והוחלט על המשך אשפוזה במחלקת ילדים.

מצב הפעוט עדיין קשה מאוד (צילום: חדשות)
יחידת טיפול נמרץ (ארכיון) | צילום: חדשות

לפי כתב התביעה, לא עברה שעה מההחלטה על המשך האשפוז עד שהרופא התורן הוזעק שוב למחלקת ילדים, לאור דיווח כי התינוקת אינה מגיבה. הכונן הוזעק  מיד לבית החולים, ורק אז הוחלט להעביר אותה בדחיפות למחלקת טיפול נמרץ ילדים. בדרך לשם עברה התינוקת דום לב, ולאחר החייאה של 40 דקות נקבע מותה.

בתביעה טוענים כי איבוד ההכרה דום הלב ופטירתה היו נמנעים אילו התינוקת הייתה מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ ילדים מיד עם תחילת ההידרדרות במצבה. "אלמלא הרשלנות, פטירת התינוקת הייתה נמנעת", נכתב בכתב התביעה. ההורים תובעים פיצוי של עד 2.5 מיליון שקלים עבור הוצאות רפואיות, הפסדי שכר, פנסיה וזכויות סוציאליות, הוצאות לוויה, קבורה, מצבה ומנהגי אבלות, כאב נזק וסבל, בבגין קיצור תוחלת חיים ופיצוי בגין אובדן שכר "בשנים האבודות".

עורך הדין שי ניסן גבאי‎
עורך הדין שי ניסן גבאי‎

מבית חולים הדסה עין כרם נמסר בתגובה: מדובר בתביעת סרק של משפחה שאיבדה לצערינו את ילדתה, שסבלה ממום לב והגיעה לבית החולים לפני 4 שנים ובשל מצבה לא ניתן היה לנתחה כדי לתקן את מום הלב.
צוות הדסה וההנהלה מצטערים על האובדן ושולחים שוב תנחומים להורים. הדסה תגיש כתב הגנה מסודר לבית הדין. לא כל תביעה המוגשת לבית הדין מצביעה בהכרח על רשלנות או על מחדל של בית החולים. כלי התקשורת המעלים למדיה את ארועי הגשת התביעות ומתעלמים מפרסומים על דחייתן ע״י בתי המשפט, מעודדים הגשת תביעות גם אם אין מאחריהם כל פסול.

 ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il