שמעון יהודה חיות, שזכה לכינוי "נוכל הטינדר" ונעצר לפני כשלושה חודשים ביוון, הוסגר לישראל ונחת היום (שני) בשעות הצהריים בנתב"ג. לאחר שנשפט ל-11 חודשי מאסר ביוון בהליך מזורז, המדינה הגישה בקשת מעצר וחיות הסכים לבקשת ההסגרה. בכוונת הפרקליטות להגיש נגדו מחדש כתב אישום שבשעתו נמחק כשברח מהארץ והוא צפוי להיחקר ביחידת ההונאה של משטרת מחוז תל אביב בחשד לביצוע מעשי מרמה נוספים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

חיות ברח מישראל במהלך שנת 2017 והוכרז כדרוש לרשויות האכיפה, אשר ביצעו מגוון פעולות חקירה בארץ ובחו"ל במטרה להביאו לדין. עם נחיתתו של חיות בנתב"ג הוא הועבר להמשך טיפול יחידת ההונאה של משטרת מחוז תל אביב ומחר בבוקר הוא יובא לבית משפט השלום בעיר להארכת מעצרו ולחידוש ההליכים המשפטיים נגדו.

שמעון יהודה חיות נוכל הטינדר‎
"הוא מאמץ לעצמו חיים שאינם שלו" | צילום: abc

בחודש יולי נשפט חיות בהליך מזורז על שימוש בדרכון מזויף ונגזרו עליו 11 חודשי מאסר ועיכוב ביצוע לשלוש שנים. אם היה נשאר ביוון, הוא היה יכול להשתחרר ממאסר תמורת אלפי אירו בודדים - אך היום הוא הוחזר לישראל. חיות נשפט והורשע על שימוש בדרכון מזויף: בתעודת הזהות שלו הוא שינה את שמו המקורי לסיימון לבייב, אך אז השתמש בדרכון המזויף שעמו נתפס, תחת השם "דוד שרון". הוא הודה בביצוע העבירה הזו.

המשטרה מסרה כי מעצרו של חיות בוצע בסיוע של אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל והאינטרפול, תוך מימוש יכולות תיאום ואכיפה בינלאומיים משמעותיים. עוד נמסר כי המשטרה תמשיך למקד אכיפה נגד עבריינים , תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים על מנת לחשוף עבירות המסכנות את ביטחון הציבור ופוגעות בשלומו ולהביא את מבצעי העבירה לדין.

חשד: מרמה בהיקף של 10 מיליון דולרים

לרשויות החוק בישראל חיות מוכר מזמן, כבר לפני למעלה מעשור כשהיה צעיר בן 19 ושימש שמרטף לילד בן 4. הוא גנב פנקס צ'קים מהוריו של הילד, זייף את חתימתם, נטש את הפעוט ורכש עם ההמחאות מכונית פורש וקורס טיס. "לא היה ולא נברא, הוציאו דברים מכלל פרופורציות", טען בריאיון לחדשות 12.

הוא הואשם בגניבה ובזיוף ואז ברח מהארץ בזהות בדויה ועם דרכון מזויף. מאז, כך מעלה החקירה, הוא הסתובב בעולם והשאיר אחריו שובל של קורבנות. "מילים לא עולות כסף, כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה", אמר. "לא קיבלתי אגורה. הנשים האלה נהנו בחברתי, טסו על חשבוני ונהנו בעולם על חשבוני".

חיות אף האשים בריאיון את המתלוננות נגדו, שלטענתו חברו כדי להפילו. "אולי הן לא אהבו את הקשר איתי או את הדרך שבה אני מתנהג", אמר. "אולי משהו נשבר לו הלב בדרך או בתהליך".

יו
עו"ד אבי חימי | צילום: יח"צ, חדשות
עו
עו"ד יקי קהן | צילום: באדיבות המצולם, חדשות

רק בשנתיים האחרונות, הקיף מעשה המרמה שלו בישראל נאמד בהיקף של 10 מיליוני דולרים. לאחר מכן התחיל גם להציג את עצמו כקרוב למיליארד לב לבייב. "יש לי את הזכות לבחור איזה שם שאני רוצה. לא הצגתי את עצמי כבן של מישהו. אנשים משתמשים בדימיון", אמר בריאיון. "אני בן אדם נורמטיבי שעושה עסקים, לא אתן לאף אחד להרוס את חיי".

תגובת עורכי הדין אבי חימי ויקי קהן, פרקליטיו של חיות: "מרשנו הוסגר לארץ, בהסכמתו, וכתב האישום שיוגש נגדו הוא חידוש של כתב אישום שהוגש בעבר, העוסק באירועים נושנים שהתרחשו כשהיה כבן 20. אין 'טינדר', אין 'נשים', וגם אין דובים ואין יער. כל סיפורי המעשיות הללו הן תולדה של אהבה שהולידה אכזבה ותו לא".