ארבעת ימי השימוע של נתניהו מתחילים היום: בשעה 10:00 בבוקר (רביעי) יגיע צוות ההגנה של ראש הממשלה לבניין משרד המשפטים שבירושלים בניסיון למנוע את העמדתו לדין. השימוע, שצפוי להתמקד היום בתיק 4000 - פרשת בזק-וואלה, יתקיים ללא הגבלת זמן. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרקליטי נתניהו - עורכי הדין רם כספי, עמית חדד ויוסי אשכנזי יתייצבו מול היועמ"ש מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן, התובעת ליאת בן ארי ובכירי הפרקליטות. אחרי שבשבוע שעבר היועמ"ש נעתר לבקשת סנגוריו של ראש הממשלה, השימוע צפוי להיערך ארבעה ימים במקום יומיים, כשהיום ומחר העיסוק יהיה בתיק 4000 - תיק בזק, ובתחילת שבוע הבא יתקיים שימוע בתיקי 1000 ו-2000: שיחות נתניהו-מוזס, ותיק המתנות.

הדיונים צפויים להיות מרתוניים ובפרקליטות החליטו: נשמע את עורכי דינו של נתניהו ככל שירצו להמשיך לטעון בכל שלושת התיקים שבהם היועמ"ש הודיע על החלטתו להאשים בכפוף לשימוע.

 כך יתנהל השימוע - וכך יטענו פרקליטי נתניהו

//img.mako.co.il/2019/10/01/lawyers.jpg

 

תיק 4000 הוא החמור ביותר. בתיק זה גרסת נתניהו תהיה: פעלתי על פי הנחיות גורמי המקצוע. לא היו יחסי שוחד ביני לבין שאול אלוביץ'.

//img.mako.co.il//2019/10/01/tik4000.jpg

בתיק 1000 – קבלת טובות הנאה ממילצ'ן ופאקר - האישום עליו המחליט מנדלבליט בכפוף לשימוע הוא מרמה והפרת אמונים. גרסת נתניהו: מותר לקבל מתנות מחברים. כמו כן, יטענו עורכי דינו, היקפי המתנות נמוכים בהרבה מהנטען בכתב החשדות.

//img.mako.co.il//2019/10/01/tik1000.jpg

בלב תיק 2000 עומדת "ראיית הזהב" -  5 שעות הקלטה של שתי שיחות בין נתניהו למוזס. ראש הממשלה יטען: מדובר בשיחות סרק, לא היה בכוונתי להוציא את המתווה לפועל.

//img.mako.co.il/2019/10/01/tik2000.jpg

בסביבתו של היועמ"ש אומרים כי הכוונה היא לסיים את ההכרעה עוד בשנה הזו  - במהלך דצמבר – יחד עם פרישתו של ניצן, אבל בפרקליטות אומרים שהם מגיעים לשימוע בלב פתוח ונפש חפצה. אם אחד מפרקליטי נתניהו יצליח לערער את חוזק הראיות ואם יהיה מקום להשלמות חקירה - זה יטרוף לגמרי את הקלפים.

אמש, מאות תומכי נתניהו הפגינו בכיכר גורן בפתח תקווה – סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה. לפחות 300 איש השתתפו במחאה, שקראה למנדלבליט להעביר את השימוע בשידור חי כפי שביקש נתניהו.

עוד קראו חלק מהמפגינים: "זו רדיפה פוליטית" ו"לא היה כלום ולא יהיה כלום". את ההפגנה ארגן פעיל הימין המוכר רן כרמי בוזגלו, שהסביר: "באנו לכאן כדי לעצור את הרדיפה וההסתה".

ברהנו טגניה השתתף בהכנת הידיעה.