המשטרה עצרה הערב (חמישי) בקריית מלאכי חשוד שלישי באירוע הדקירה בבית דרור בתל אביב. החשוד, בן 24 ממושב טמרה שבצפון הארץ, הוא חברם של שני האחים (28 ו-23) שנעצרו, גם הם מטמרה. המעצר האחרון התבצע לאחר מעקב סמוי ומבצע משטרתי מורכב שכלל בלשים וכוחות משטרה מיוחדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החשד, לעצור היה חלק מרכזי באירוע הדקירה, שתוכנן מראש. החשוד נחקר בתחנת המשטרה, ומחר הוא יובא לדיון בבית משפט השלום בתל אביב, שם יוחלט על הארכת מעצרו.

ביום שלישי שני אחיו של הנער, שנדקר מחוץ למעון לקהילה הלהט"בית בתל אביב, הסגירו את עצמם למשטרה והכחישו כל מעורבות באירוע. בני משפחתו סיפרו כי שוטר שהוצב בכניסה לחדרו של הנער בבית החולים מונע מהם להיכנס לבקרו. לטענת עורך דינם של האחים החשודים "אם היה חשש לשיבוש חקירה – לא היו מאפשרים להם להיכנס מהיום הראשון". המשטרה ביקשה להאריך עת מעצר החשודים בשמונה ימים.

לדברי בני המשפחה, אימו ואחיו של הנער הגיעו לבית החולים עוד ביום שישי, מיד לאחר ששמעו על מה שקרה. "אימא שלו יושבת בחוץ ובוכה", סיפר עו"ד של האחים החשודים עאדל דבאח. "נכון שהיה נתק, אבל המשפחה שלו הגיעה להיות איתו בשעת מצוקתו. הם מבקרים אותו מהיום הראשון, יושבים מסביב למיטתו".

זירת אירוע הדקירה, אתמול
החשוד השלישי: חבר של שני האחים שנעצרו | צילום: מד"א, חדשות

"זה לא הגיוני שבשעה שמרשים לכולם, ולכל חברי הקהילה, להיכנס , לאימא שלו לא מרשים", הוסיף עו"ד דבאח. "אימא זו אימא זו אימא, היא דואגת לבן שלה. כבר אתמול הוא התעורר ואם היא הייתה מנסה להגיד לו משהו על הדקירה, להשפיע על גרסתו, זה כבר מזמן היה יוצא החוצה".

שני אחיו של הנער נמצאים כעת במעצר ובהמשך היום הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר במקרה חמור בגינו מנוהלת חקירה, שנמצאת תחת צו איסור פרסום ומטבע הדברים לא נפרט אודותיה. ההחלטה בשלב זה להציב שוטר במשמורת מלאה בבית החולים על קורבן העבירה שנדקר ונפצע, התקבלה במטרה למנוע פגיעה בו מחד ולמנוע שיבוש מהלכי החקירה לאור התפתחות החקירה מאידך.

"בשל הערך העליון של שמירת שלומו ובטחונו של הצעיר, אכן לא כל אדם מורשה להיכנס לחדרו, אולם בניגוד לנטען המשטרה מאפשרת לאמו של קורבן העבירה לבקרו תחת ליווי מחייב במקרה זה. המשטרה תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות במערה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים באירוע החמור".