לאחר שיוסף חיים קארו, עולה ותיק מארה"ב בן 48 שמתגורר כיום בכרמיאל, הואשם בעבירות מין חמורות שבוצעו בשתי מתלוננות לפני קרוב ל-20 שנה, אחת מקורבנותיו מדברת לראשונה. על פי האישום ש' נאנסה על ידי קארו כשהייתה בת 5, בשיחה עם חדשות 12 אמרה: "אני מרגישה הקלה גדולה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"האיש הזה יושב עכשיו מאחורי סורג ובריח ולא מסוגל יותר לפגוע יותר באף ילד", המשיכה ש'. "תקוותי הגדולה שאף ילד לא ייסבול כמו שאני סבלתי. מתפללת ומקווה לעתיד טוב יותר, מקווה בכל ליבי שהצעד הזה יוציא את הצדק לאור".

מאיר סילווד מנכל ארגון jcw העולמי, שניהל את המצוד המורכב והמסובך שהוביל לתפיסתו מסר: "היום אנו שמחים לבשר כי כל אב ואם בישראל יכולים לישון בצורה רגועה יותר שכן הוגש כתב אישום נגד בן אדם אשר פגע בצורה אלימה וסאדיסטית בילדות רכות בשנים, בן אדם שחמק מרשויות החוק שניסו ללכוד אותו. לשמחתנו הוא אותר תודות לפעולות מרחיקות לכת ומאמצים כבירים שביצע הארגון בשיתוף פעולה עם המשטרה ואנו מברכים על כך בידיעה שכיום המרחב מוגן ובטוח יותר".

קארו נעצר בחודש שעבר, בתום חקירה שהחלה לפני כשנה בעקבות הגשת תלונה במשטרה. הפרשה החלה כאשר אישה בשנות ה-20 לחייה הגישה תלונה בגין עבירות מין חמורות שבוצעו לטענתה לפני יותר מ-20 שנה על ידי קארו, שגר באותה עת בשכנות אליה. בתלונתה, גוללה המתלוננת מסכת של מספר תקיפות מיניות שנמשכו כשנה והחלו לפני 22 שנה וגם דיברה על העבירות שבוצעו במתלוננת הנוספת.

חשד למעשה מגונה בקטינה
מואשם גם באונס בת 3. אילוסטרציה | צילום: החדשות

התלונות הוגשו סמוך לפסח 2018. מאז התנהל מצוד מורכב אחר המתלונן. בתחילה הוא אותר בכרמיאל, אך ברח ועבר מעיר לעיר בארץ, דרך נתניה ותל אביב. לבסוף לפני חודש הוא נתפס בראשון לציון. החשוד לא הוסגר עד היום לארה"ב משום שמקום הימצאו לא היה ידוע - ובאתר האינטרפול הוא מוגדר עדיין "מבוקש" תחת שמו האמריקני - ג'ימי ג'וליוס קארו.

הזיהוי שלו בידי מי שהכירו אותו בצעירותו ואיתורו היו מורכבים. במהלך חקירת המשטרה נגבו עדויות בעיקר ממשפחתה וסביבתה הקרובה של המתלוננת, ומפאת חלוף הזמן התגלה קושי בשחזור האירועים ובגביית העדויות. כמו כן נחקרה הילדה השנייה שעל פי החשד הותקפה באותה עת.

"איים כי יהרוג את הוריה או אותה"

לפי כתב האישום, המעשים החמורים בוצעו בין דצמבר 1999 ועד אוקטובר 2001, בשתי ילדות בנות 5 ו-7. קארו, יליד קליפורניה, עלה לארץ מארה"ב ב-1999 ושינה את שמו ליוסף חיים. שתי הילדות ביקרו - בנפרד - בדירתו של קארו, בחלק מהמקרים לאחר שהזמין אותן אליו. לאחת מהן, כך עולה מהחקירה שהובילה לאישום, נתן לילדה "עוגיה בצורת חצי ירח, מצופה בחציה בשוקולד" בסיום כל ביקור בביתו - לאחר ביצוע המעשים.

כתב האישום מייחס לקארו עבירות של ריבוי מעשי אינוס, מעשי סדום, מעשים מגונים תוך שימוש בכוח, גרימת סבל גופני, הפעלת אמצעי לחץ או איום ועבירת איומים. כתב האישום מגולל עבירות מין חמורות וגרפיות שביצע למטרת הנאה מינית בגופן של הילדות הקטנות. החקירה בוצעה על ידי מחוז ש"י במשטרת ישראל והובילה לכתב האישום, שהגישה עו"ד הילה צור מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) לבית המשפט המחוזי מרכז. 

בת ה-7 ביקרה בביתו של קארו "בתדירות של אחת לשבוע לפחות" - כך לפי כתב האישום. בפרקליטות ציינו כי במהלך ביקוריה "ביצע הנאשם בקטינה עשרות רבות של מעשי אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים". בתגובה לחלק ממעשיו של קארו, הילדה צעקה לעברו באנגלית "עצור" ורק אז הפסיק. 

מהחקירה עלה כי קארו "איים על המתלוננת ובין היתר אמר לה, פעמים רבות, כי ירדוף את משפחתה, יהרוג את הוריה או אותה עצמה ויחטוף את אחיה, הכל במטרה לגרום לכך שלא תתנגד למעשיו ולמנוע ממנה לספר על אודות שאירע". הילדה סיפקה ברבות הימים גרסה מפורטת למעשים, ובפרקליטות ציינו כי תלונה אודות מעשיו של קארו הוגשה כבר ב-2001.

אזיקים (אילוסטרציה)
נעצר לאחר תקופה ארוכה | צילום: Yossi Zamir /Flash90, חדשות

התוודה על משיכה מינית לקטינים

עבירות נוספות שמיוחסות לקארו נוגעות לפגיעה בפעוטה, שהייתה כבת 3 או 4 בזמן המעשים. לפי האישום, ביצע בה מעשה מגונה בעת שישנה וחדל ממעשיו כשהתעוררה, ובמקרה אחר ביצע בה עבירת אינוס. בפרקליטות ביקשו להאריך את מעצרו של קארו עד לתום ההליכים.

לפי הבקשה להארכת מעצרו, קארו הודה בכל המיוחס לו - גם בעימות מול המתלוננת שהייתה בת 7 בעת המעשים וגם בחקירותיו. קארו הודה בפני החוקרים על "משיכה מינית פדופילית כלפי קטינים, בנים ובנות, בין הגילאים 3-12". בעבר קיבל טיפול תרופתי לנושא אך הפסיק לקחת את התרופות על דעת עצמו. עוד התגלו עדויות הקושרות את המשיב למקומות ביצוע העבירות.

עוד ציינו כי קארו "הודה בחקירתו כי נמלט מאימת הדין במדינתו פורטלנד, אורגון, לאחר שנחשד בביצוע עבירות אינוס בקטינות. הודייתו זו מדברת בעד עצמה. בנוסף, לחובת המשיב הרשעה קודמת משנת 2002 בגין עבירות דומות לאישומים דהיום, אשר בוצעו בנסיבות דומות, בגינה ריצה המשיב 5 שנות מאסר".

ב-2015 הוא אף הורשע בתקיפת מטופל ורופא מטפל במרכז "איתנים", שבו שהה לקראת קבלת חוות דעת פסיכיאטרית. "המשיב נעדר מערכת תמיכה בישראל ונע ונד בין כתובות מגורים ללא כתובת קבועה אחת", ציינו.

 "מסוכנותו של המשיב נלמדת מטיב ואופי העבירות המיוחסות לו, התקופה הארוכה בה בוצעו ומיהות קורבנותיו - ילדות רכות בשנים, בין הגילאים 4 ל-7, אשר כל חטאן וחטא הוריהן היה בהכנסת המשיב לביתם וניסיונם לסייע בקליטתו בישראל ובהליך הגיור אותו בחר המשיב לעבור בתקופה הרלוונטית", ציינו בבקשה להארכת מעצרו. השנה לקה קארו בשבץ מוחי קל אך בפרקליטות הדגישו כי חל שיפור במצבו הרפואי ואינו נזקק עוד לאשפוז. 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום