התכתבות עם המורה

מורה לשעבר בשנות ה-30 לחייו, בנו של זמר מוכר שלימד בתיכון במרכז הארץ, נתפס בשבוע שעבר כשהוא מגיע בשעות הערב המאוחרות לפגישה עם ילד בן 14 לאחר שיצר איתו קשר בצ'אט באינטרנט.

הפגישה הייתה מלכודת של לוכדי פדופילים ואבי דוביצקי, שהתחזו במשך מספר שבועות לילד בן ה-14, התכתבו עם המורה וקבעו איתו את הפגישה. 
 
"ידעתי שאני אפול, הרגשתי את זה. לא באתי 'להתעסק'", טען בנו של הזמר כשהבין שנתפס, "זאת הפעם הראשונה שזה קורה לי והפעם האחרונה שזה יקרה לי. נפלתי פה בפח ואכלתי אותה, קיבלתי את סטירת הלחי שלי".
 
בהמשך הודה כי ביקש מ"הילד" שישלח לו תמונות מהמקלחת ואמר שהוא שקל לקבל עזרה מגורמים מקצועיים. הוא זומן לשימוע ברשות המקומית האחראית על בית ספרו, אך התפטר טרם קיום השימוע.

התכתבות עם המורה

התכתבות עם המורה

 
לאחר שנעשתה פניה למוקד 105 של משטרת ישראל, החלה בדיקה בנושא והחשוד נחקר. עם זאת, לא עומדות כנגדו הגבלות כלשהן והוא יכול לשוב ללמד בכל מוסד לימודי. במשטרה אומרים כי את השאלה על הגבלת העסקתו במצב הנוכחי יש להפנות למערכת החינוך.
 
"המורה התפטר מיוזמתו, אין סיבה להניח שהוא יחזור ללמד", אומר גורם במשרד החינוך בשיחה עם mako, "לא צריך לעסוק בסיטואציות היפותטיות. אם וכאשר הוא ינסה להתקבל לבית ספר מסוים ולא יהיו הגבלות מהמשטרה - המקרה יבחן".


 
ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הוראה היא מקצוע מחייב - מקצוע שמחייב נורמות מוסריות גבוהות ובלתי מתפשרות. לא ידוע לנו על כל כוונה של האדם הזה לשוב להוראה".