החשד להזנחה והתעללות בלוד: בדיון שהתקיים היום (חמישי) בעניינם של ההורים החשודים בהתעללות בבתם בת ה-7 האריך בית המשפט את מעצרם בחמישה ימים נוספים. כפי שנחשף בחדשות 12 לפני שבוע, אישר החוקר המשטרתי במהלך הדיון כי מדובר בהתעללות שנמשכה לאורך זמן רב. האם החשודה פרצה בבכי בבית המשפט, וצעקה שיוציאו את אמה מהאולם כדי שלא תראה אותה במצב הנפשי הקשה שבו היא נתונה.

בפתח הדיון שהתקיים בבית משפט השלום בראשון לציון, עדכן החוקר המשטרתי כי התחזק באופן משמעותי החשד נגד המעורבים לגבי העבירות המיוחסות להן. זאת לאחר שנחקרו ילדיהים האחרים של הזוג, ולאחר שהכניסה המשטרה את שני ההורים לתא מעצר משותף מתוך "שיקול חקירתי".

הבניין שבו נמצאה בת ה-7 קשורה באמבטיה
הבניין שבו נמצאה בת ה-7 קשורה באמבטיה | צילום: החדשות

החוקר הבהיר כי קיים צורך להמשיך ולבצע פעולות חקירה נוספות, בין היתר כדי לבחון את הספק שהתעורר לגבי העובדה שבני הזוג הם ההורים הביולוגיים של הילדה. בתום הדיון קיבל השופט את בקשת המשטרה וקבע: "קיים חשד סביר לעבירות המיוחסות לחשודים בהזנחה ופגיעה, ראוי להדגיש כי העבירות קשורות לשני החשודים ולא רק לאחד מהם".

עו"ד מוחמד ענבוסי המייצג את האם אמר בצאתו מהדיון: "שמתם לב שהחקירה לא מתקדמת. גם בית המשפט הביע תמיהה על כך שהמשטרה לא הטיחה בפניהם את החשדות. בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה אבל רב הנסתר על הגלוי, אני מציע לחכות ליום שני".

השופט: "לא ראיתי דברים כאלה"

בדיון הקודם שהתקיים בעניינם של זוג ההורים, ביום ראשון האחרון, הביע השופט זעזוע מתמונת המצב שהוצגה לו ואמר: "ראיתי הרבה תיקים, חשדות ועדויות בחיי - אבל כאלה דברים עוד לא ראיתי". חוקר המשטרה הסביר באותו הדיון כי האם חשודה ב"הזנחה והתעללות", ובכך שהיא "לא סיפקה צרכים בסיסיים לבתה ואף פגעה בה פיזית".

בשבוע שעבר דווח כי שתק האב בחקירתו ולא ענה על אף שאלה שנשאל. עוד פורסם לראשונה בחדשות 12 במהלך השבוע האחרון כי מנהלת בית הספר ומחנכת הכיתה של בת ה-7 הוזמנו לתת עדות במשטרה.

הפרשה החלה לפני 10 ימים כשבמשטרה קיבלו דיווח על קולות בכי הבוקעים מתוך דירה בלוד. השוטרים פרצו את דלת הדירה ומצאו את הילדה קשורה לבדה במקלחת - ועליה סימני הזנחה קשים. הילדה פונתה לקבלת טיפול בבית חולים אסף הרופא בבאר יעקב, ומצבה הוגדר בינוני ויציב.

הוריה של הילדה, בני 41 ו–36, נעצרו על ידי השוטרים ונלקחו לחקירה. גורם במשטרה סיפר כי מדובר באירוע חמור וכי התמונה שנתגלתה לשוטרים שפרצו אל הדירה הייתה קשה עד מאוד.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום