פרסום ראשון: בני משפחתו של כפיר עטיה שנעצר אתמול (שלישי) בחשד לרצח חלפן הכספים דוד אגאייב בנתניה בסוף השבוע האחרון, דרשו לאשפז אותו מחשש לאי שפיות - וסורבו. לטענת בני המשפחה, בשבעות האחרונים ולאחר שהשתחרר ממאסר ממושך, עטיה היה נתון ב"מצב נפשי קשה מאוד". לאור זאת, הם מספרים  שכבר בשבוע שעבר ביקשו לאשפז אותו באחד מבתי החולים הפסיכיאטריים, אך בקשתם זו נדחתה על ידי הפסיכיאטר המחוזי.

לדברי בני המשפחה, בתקופה האחרונה עטיה לא מצא את עצמו והתנהג בצורה ש"אינה מחוברת למציאות". בני המשפחה אף טענו כי עטיה הוא "פצצה מתקתקת" ודרשו לאשפז אותו גם אם הדבר ייעשה בכפייה. לטענתם, הוועידה הרפואית שדנה בעניין המליצה גם היא לאשפז את עטיה - אולם הפסיכיאטר המחוזי דחה את ההמלצה. 

בתום דיון שהתקיים היום בעניינו של עטיה בבית משפט השלום בפתח תקווה, מעצרו הוארך ב-6 ימים נוספים. כמו כן, בית המשפט הורה לשלוח את עטיה לבדיקה פסיכיאטרית עוד היום, וקבע כי אם במהלכה יימצא לא כשיר - מעצרו יהיה בתנאי אשפוז. 

במהלך הדיון טען סנגרו של עטיה, עו"ד איתי בן נון: "החשוד מכחיש לחלוטין כל קשר למעשה. בתום אבחון פסיכאטרי שעבר בפולג ב-7.8, התבקש הפסיכאטר המחוזי לאשפז אותו. ייתכן שמישהו נרדם בשמירה לגבי כל העניין הפסיכאטרי. אני מציע שתוקפת המצער תצומצם ל-5 ימים, והחשוד ייבדק ויואשפז פסיכיאטרית ולאחר האשפוז ישוב לבית המשפט".

עו"ד איתי בן נון, סנגורו של כפיר עטיה החשוד ברצח בנתניה (צילום: החדשות 12)
עו"ד איתי בן נון, סנגורו של כפיר עטיה | צילום: החדשות 12

מיד לאחר מעצרו, עטיה הכחיש כל קשר למעשה בפני החוקרים ואמר: "אני לא יודע למה עצרתם אותי, אני לא מבין מה אני עושה פה – אני לא קשור לאירוע". 

בתו של אגאייב, בר ויכמן, פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט ובו סיפרה על הקשר הזוגי שניהלה בעבר עם עטיה ועל ההטרדות החוזרות ונשנות מצדו לאחר שהקשר בין השניים נגמר. לדבריה, עטיה אף תקף את אביה בעבר באמצעות גרזן.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "מטעמי השמירה על הסודיות הרפואית והפרטיות לא ניתן למסור פרטים על מקרה ספציפי. בנוסף, לא ניתן להתייחס למקרה שמתקיים בעניינו דיון בבית המשפט, מטבע הדברים יידונו כמקובל בבית המשפט. יחד עם זאת, יוסבר כי אדם  המוכר למערכת בריאות הנפש, מקבל טיפול בהתאם למצבו על פי ההתוויות המקצועיות בכפוף לכללים הקבועים בחוק לטיפול בחולי נפש לרבות הסטטוס של אותו אדם (בהסכמה, בהוראת פסיכיאטר מחוזי או על פי צו של בית משפט)".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום