גבר בן 46 מתל אביב נעצר בחשד שאיים על צוות רפואי בקופת החולים "מכבי" שבתל אביב. על פי החשד, הוא שוחח עם המוקדנית בטלפון ובגלל שלטענתו הוא לא מקבל טיפול רפואי כראוי, אמר לה בזעם: "אגיע לקופת החולים, אשרוף את המקום, אמצא את הרופא - ואשבור לו את הידיים והרגליים". בית המשפט דן היום (שלישי) בעניינו והאריך את מעצרו עד למחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשוד אותר אמש בביתו שבתל אביב, על ידי כוחות המשטרה, ולאחר שנעצר נלקח לחקירה בתחנת מרחב יפתח בעיר. לדברי סנגורו של החשוד, עו"ד טננבאום: "מדובר באדם חולה, שבעברו עבר תאונת דרכים של פגע וברח, נכה ב-100% גופנית ונפשית - מטופל בקנאביס רפואי קרוב ל-20 שנה". 

"לא ניתן לדעת אם יש בכוונתו לממש את איומיו" 

עו"ד טננבאום הוסיף וטען כי האיומים הגיעו בעקבות בקשות שהגיש פעמיים, באמצעות האורתופד שלו, עבור בדיקת MRI – "ומשסורב הטיח את זעמו במוקדנית המוקד הטלפוני". עם זאת, שופט בית משפט השלום בתל אביב, דן סעדון, הסביר כי הוא סבור שקיימת עילה למעצר מכיוון שיש להתחשב בנסיבות ביצוע העבירה, על רקע עברו של החשוד והרשעות בעבירות דומות.

השופט הוסיף כי "סנגורו של החשוד טוען בצדק, כי עברו של החשוד מעיד כי לאיומים שאיים (ובהם הורשע) אין כיסוי. שכן החשוד מעולם לא הורשע במעשה אלימות. למרבה הצער, גם אם יש צדק בטענה זו", הדגיש השופט, "לא ניתן לדעת אי פעם אם יש בכוונת החשוד בכל מקרה ומקרה לממש את איומיו, או חלקם. לכן יש לקחת ברצינות את ההצהרות האלה, גם אם זה מתחשב בנסיבותיו האישיות, הפיזיות והנפשיות של החשוד". 

בנוסף, השופט סעדון הורה לשופט המעצר לבדוק את מצבו של החשוד, טעון הטיפול התרופתי, ואף לשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום