המשטרה הגישה היום (שלישי) כתב אישום כנגד קטין בן 16, החשוד בירי מאקדח אוויר לעבר פעילים של מפלגת כחול לבן בכנס מפלגתי שנערך ברחובות בשבוע שעבר. על פי כתב האישום הנאשם שלף את האקדח מתוך חלון הרכב, כיוון לעבר קהל של עשרות אנשים – ולאחר מכן זרק אותו לעבר השיחים.

על פי כתב האישום הקטין נסע ברכב ביחד עם חברו, כשהגיעו לאזור הכנס של המפלגה – שלף אקדח אוויר מתוך חלון הרכב וירה לעבר קהל בין עשרות אנשים. כתוצאה מהירי שני פעילים של המפלגה נפצעו באורח קל.

עוד עולה מכתב האישום, כי לאחר שהנאשם קיבל מסרונים שהמקרה הגיע לאמצעי התקשורת - הוא מחק את המסרונים וזרק את אקדח האוויר לעבר שיחים בחניה ברחוב ויצמן בנס ציונה.

עם סיום החקירה הגישה התביעה המשטרתית כתב אישום כנגד החשוד ובקשה למעצר בית בתנאים מגבילים, בגין תקיפה הגורמת חבלה, שיבוש מהלכי משפט והתנהגות פרועה במקום ציבורי.

עורך הדין יוסי פריינטי
עו"ד יוסי פריינטי

עו"ד יוסי פריינטי, אחד מהסנגוריו של הקטין, אמר לחדשות 12 כי "מתחילת הפרשה העגומה סברתי כי מדובר בספין פוליטי בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל יחד עם גורמים פוליטיים. ידוע כי אם האירוע היה בנסיבות אחרות לא היה מוגש כתב אישום ובטח לא מעצר שווא. מדובר בבושה וחרפה למדינת ישראל ולכל הגורמים המעורבים".

עורך דין אלון קריטי
עו"ד אלון קריטי | צילום:

סנגורו הנוסף של הקטין עו"ד אלון קריטי מסר כי "כתב האישום חושף טפח ומסתיר טפחיים, העובדות כולן מצביעות על קטין שפעל מתוך מעשה קונדס ולא מעבר. כל החלק העובדתי בכתב האישום בו מנסה המדינה לייחס לקטין פעולות של שיבוש אין בו מאומה. בני גנץ על מנת לזכות בעוד אי אלו קולות או חשיפה נוספת. לצערי, האיש שמתיימר להפגין ממלכתיות ושואף להיות ראש ממשלה שכח פרט קטן בדרך. בני גנץ בחר להקריב את נפשו של הקטין על קרנות מזבח הבחירות לטובתו האישית והמפלגתית במקום להיות הראשון לזעוק לשחרר את הקטין מיד לכשידעו שאין מדובר במעשה על רקע פוליטי אלא מעשה קונדס".

"הקטין ישיב לבקשת המדינה למעצרו ולכתב האישום אשר הוגש בעניינו בעוד מספר ימים לאחר למידת החומר", המשיך עורך הדין. "על פנוי נראה אי תיק זה שקם בקול תרועה יסתיים בקול ענות חלוש וללא הרשעה בדין".

כ-150 אנשים הגיעו לכנס של המפלגה ברחובות ביום חמישי האחרון ושבה השתתף בין היתר גם לפיד. עדי ראייה סיפרו שרכב בצבע לבן חלף במקום בזמן שלפיד נשא דברים ומתוכו נורו היריות, כאמור ככל הנראה מרובה צעצוע. שני פעילים נפגעו - צעירה נפצעה בירך וצעיר בידו. השניים שסובלים מחבלות קלות מאוד הגישו תלונה במשטרת רחובות. האירוע וגם הרכב שממנו בוצע הירי תועדו במצלמות העירייה שמותקנות בפינת הרחובות ושאר נאספו על ידי המשטרה.