לריסה טרימבובלר, רעייתו של יגאל עמיר הודיעה הבוקר (רביעי) כי בעלה פתח בשביתת רעב, "במחאה נגד שלילת טלפונים למשך חודשיים שהוטלה עליו". אשתו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין טוענת כי את השביתה פתח בעלה בעקבות עונש שהוטל עליו לאחר שהתקשר לראפר יואב אליאסי (הצל), "וגם נגד החזקתו בהפרדה במשך שנים בלי אישור של בית משפט".

בשבוע שעבר התקשר עמיר לאליאסי ולדמויות נוספות המזוהות עם הימין ועם עורכי דין כדי להקים מפלגה שנקראת "נורא דליבא" ושקוראת לשחרורו מהכלא. לפי הפרסום בתוכנית "הצינור" של גיא לרר, עמיר הציע לאליאסי לקחת חלק במפלגה שתרוץ בבחירות. אלא שאליאסי בתורו סרב להתערב ולנהל דיון עם עמיר והשיחה הסתיימה.

בהודעה לעיתונות מטעם מפלגת "נורא דליבא" נכתב: "אנו מודיעים בזאת על הקמת תנועה ציבורית-פוליטית חדשה 'נורא דליבא' - היא תנועה של אנשים אכפתיים ומודעים למגוון הבעיות של החברה הישראלית שסבורים כי אין לשתוק יותר וכי לא ניתן להגיע רחוק באמצעות דיבורים וקיטורים בלבד. אנו מבינים כי אין באפשרותנו לפתור את כל הבעיות של החברה הישראלית ולא מתיימרים לעשות זאת".

בסוף השבוע הקרוב תפורסם במגזין mako כתבה ובה הפרטים המלאים על ההתארגנות הציבורית החדשה סביב תנאי מאסרו של יגאל עמיר.

 משב"ס נמסר בתגובה: "לאור הפרה של כללי השימוש בטלפון של האסיר יגאל אמיר בשל ניהול שיחה לצורך התארגנות פוליטית, נעשה לו הליך של שלילת טובת הנאה - מניעת שיחות טלפון למשך חודשיים. 
בתגובה הודיע האסיר למפקד האגף על כוונתו לשבות רעב. נעקוב אחר התנהלותו בהמשך היום".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום