פרסום ראשון: המשטרה עצרה הלילה (בין ראשון לשני) שני חשודים בחשד שרצחו את סלימאן ועזיזה אל-ראבידי לעיני בנם בן ה-8 לפני מספר שבועות. בזמן שזוג ההורים היה בדרך לביתו שבלקיה בדרום בוצע ירי על הרכב שלהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מחקירת המקרה הקשה עולה כי הרקע לאירוע הוא ככל הנראה סכסוך קרקעות. בהמשך היום החשודים יובאו לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם. 

עו"ד ציקי פלדמן, שמייצגת את אחד החשודים, אמרה: "מדובר בהארכת מעצר ראשונה, מרשי מכחיש את המיוחס לו ואני מניחה שבחלוף הזמן תוכח חפותו".

זירת רצח כפול בכניסה ליישוב לקייה בנגב
המשטרה: הרקע לרצח הוא ככה"נ סכסוך על אדמות

ב-31.7, בזמן שהזוג אל-ראבידי עשו את דרכם הביתה בלקיה נפתחה עליהם אש שכתוצאה ממנה שניהם נהרגו לעיני בנם, שישב מאחור ולא נפגע מהירי שבוצע מהרכב החולף שנמלט. 

החשד הוא כי מדובר ברצח על רקע סכסוך בין חמולות בעקבות ריב על אדמות שהחל לפני שנה. הדיווח הראשוני שהתקבל במוקד מד"א בשעה 20:43 היה על שני פצועים מירי. פרמדיקים שהגיעו לזירה קבעו את מותה של האישה במקום והעניקו טיפול ראשוני לגבר שנפצע באורח אנוש. הוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהוא מחוסר הכרה ושם מת מפצעיו.

עו"ד ציקי פלדמן
עו"ד ציקי פלדמן, שמייצגת את אחד החשודים

כוחות גדולים של משטרה הגיעו לאזור ופתחו בחקירה, שממנה עולה כי המניע לירי הקטלני הוא נקמת דם בעקבות סכסוך חמולות שהחל כבר לפני כשנה בגלל ריב על קרקעות - אז נרצח אדם אחד. משפחתו ניסתה פעמיים לרצוח שניים מבני המשפחה היריבה ללא הצלחה, והיום ככל הנראה הצליחו להוציא את תוכניתם אל הפועל.

"כשהגענו למקום ראינו גבר ואישה מחוסרי הכרה עם פצעי ירי בגופם", סיפרו חובשים בכירים במד"א אמיר אבו סיאם והיימן אבו קרן שהגיעו למקום. "ביצענו בדיקות רפואיות אבל לצערנו האישה הייתה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה. הגבר שנפצע באורח אנוש פונה לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה".