פרשה חמורה בבית חולים במרכז הארץ: בית המשפט האריך היום (חמישי) בארבעה ימים את מעצרו של רופא ממרכז הארץ שעל פי החשד אנס תיירת שהתנדבה בבית החולים שבו עבד. השופט דניאל בארי נימק את החלטתו ואמר כי "החשדות המקוריים הם חמורים ומחייבים את חקירת העדים הנוספים, תוך מעצרו של החשוד".

בשבוע שעבר הגיעה הצעירה אל תחנת מרחב איילון בחולון והגישה תלונה לפיה אותו רופא הכניס אותה לקליניקה שלו בירושלים וביצע בה את זממו. בעדותה סיפרה על מקרים נוספים שאירעו אף בבית החולים בו עבדו השניים, ואילו החשוד טען להגנתו כי המעשים בוצעו בהסכמה.

סנגורו של החשוד, עו"ד קובי סודרי, אמר בדיון כי "מדובר באדם ללא עבר פלילי, רופא ובעל משפחה, אדם נורמטיבי לכל הדעות. הוא קיבל הנחיה לשתף פעולה עם המשטרה וכך עשה. יש לו גרסה סדורה לגבי מערכת היחסים עם המתלוננת. בנוסף, טען הסנגור כי "לאור הגרסה שמסר אתמול החשוד, העובדה שהמשטרה הספיקה לערוך עימות וההבדלים המצומצמים - יש נסיבות שלפחות בשלב זה מעלות תהיה בכל הנוגע לפליליות המעשים".

"גרסת המתלוננת מעלה סימני שאלה רבים"

"אין ספק כי מערכת היחסים בפרטי התלונה מורכבים", אמר בהחלטתו השופט בארי. "אמנם נוכח גרסת המתלוננת יש יסוד לחשדות נגד המשיב, אולם יש גם סימני שאלה רבים שעולים מגרסתה ומהעימות שהתקיים בין הצדדים. למרות הדברים, החשדות המקוריים הם חמורים ומחייבים את חקירת העדים הנוספים, תוך מעצרו של המשיב".

בהתחשב בעברו הנקי של החשוד, השופט קיבל באופן חלקי את בקשת המשטרה שדרשה להאריך את מעצרו בשישה ימים והאריך את מעצרו רק בארבע ימים. כמו כן אסר השופט בארי על פרסום שמו של הרופא.

מבית החולים נמסר: "ככל שנמסר לנו היום על ידי הגורמים המוסמכים, החשדות החמורים הם נגד רופא שאינו מועסק בבית החולים מחודש יוני 2019. אנו סומכים על רשויות החוק והאכיפה שיפעלו במהירות לחקר האמת ומיצוי הדין"‎.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום