דוד אגייב ז
דוד אגאייב ובר וייכמן | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אסתר אגאייב

בר וייכמן, בתו של דוד אגאייב, איש העסקים מנתניה שנרצח, פרסמה אמש פוסט מרגש בפייסבוק, ובו היא מבקשת לתקן את הרושם שנוצר על אביה מהפרסומים בתקשורת. היא חושפת שם פרטים חדשים על הקשר בינה לבין החשוד ברצח, כפיר עטיה.

"עדיין לא מעכלת את מה שקרה, אני רוצה להתנתק מכולם. מהכול ורק לכאוב את לכתך אבל משהו בי לא נותן לי, ואני מרגישה שאני חייבת לספר את הצד שלי בכל הסיפור ההזוי הזה. אני מרגישה שאני לא יכולה, לא רוצה לשתוק!", כתבה וייכמן, בעלת מרכז לאסתטיקה רפואית בנתניה, בדף הפייסבוק שלה. "לא מגיע לאותו רוצח במה אבל אני רוצה לחלוק לך את הכבוד שמגיע לך, אבא יקר שלי".

היא מספרת כי בצעירותה הכירה את עטיה  וניהלה עמו מערכת יחסים. "במשך ארבע שנים סבלתי מאלימות מילולית ופיזית ומאובססיביות. ביום שהחלטתי לשים לזה סוף, לקום וללכת החלה מסכת הטרדות בלתי פוסקות", כתבה וייכמן, "אותו רוצח הלך ושדד את בנק הדואר וכתוצאה מכך נכנס לכלא לתקופה. כאשר השתחרר הייתי נשואה כבר לאבי ילדי. באותם ימים סבלנו מהטרדות חוזרות ונשנות".

החשוד ברצח בנתניה
כפיר עטיה, החשוד ברצח. נתפס הבוקר | צילום: דוברות המשטרה

>> אותר החשוד ברצח חלפן הכספים בנתניה

לדבריה, כלי רכבם של בני המשפחה הושחתו, כמו גם דלתות הבתים שלהם, ונעשה ניסיון הצתה של הקליניקה שלה.

"יום אחד הוא חיכה מתחת לבית עם אלה", שחזרה ויכמן, "יום אחד הוא הגיע לצ'יינג של אבא במטרה לדקור את בעלי, הוא לא הצליח אבל השאיר לו 'מזכרת' תמידית בצורת צלקת מסכין. באותם ימים עברתי טיפולי פוריות. הלחיץ התמידי והפחד ממנו הביאו להפלה".

כעבור זמן קצר עטיה היה מעורב בפשעים נוספים ונכלא לתקופה קצרה. השיא היה, לדבריה, כאשר תקף את אביה עם גרזן בעת שיצא מפתח ביתו. "אבא ניצל בנס. הוא עבר הליך שיקום ארוך וקשה במשך שנה, עד שחזר לעצמו ולתפקד", ציינה וייכמן.

עטיה נדון לתשע שנות מאסר בפועל אבל לפני כארבעה חודשים שוחרר מהכלא. "ביום השחרור אני, בעלי, אבא ואימא הגענו לקצין משטרה בנתניה והתחננו בפניו לעזרה", חשפה וייכמן, "אולם תשובתו היחידה הייתה: 'אין מה לעשות הוא סיים לרצות את העונש שלו'".

בהמשך וייכמן מכה על חטא שלא הצליחה להציל את אביה ולהגן עליו מפני עטיה. "הדבר היחיד  ממנו פחדתי כל חיי. הוא חיכה לאבא שלי בחדר המדרגות בבניין ודקר אותו  מספר רב של פעמים. הוא רצח אדם מבוגר בן 73, אדם שלא יכול היה להגן על עצמו. הוא התגנב מאחוריו ורצח אותו בדם קר וברח", כתבה וייכמן, "ממך אבא אני רוצה לבקש סליחה שלא הגנתי עליך מספיק, שנכנסו למעין שאננות שאולי כבר לא יקרה כלום".

בהמשך מתחה ביקורת כל כלי תקשורת ועיתונאים שפגעו בתדמית אביה מבלי שהכירו את כל האמת במלואה. "אבא היה איש של שלום, איש שקט, שכל חייו היו משפחתו ועבודתו. אתה לא היית 'חלפן' כמו שמתארים אותך בעיתונות, אתה היית אדם טוב, וצדיק שכל כולו היה רגש ונתינה. אתה עמוד האש שלי, המשענת, אתה הכול".

כפיר עטיה נעצר הבוקר (ג'), על ידי המשטרה. תגובתו תובא לאחר שימונה לו סנגור.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה. בניגוד לנטען, לפני מספר חודשים פנתה בתו של הקורבן לשירותי הרווחה בעיר והביעה חשש משחרור העתידי של החשוד ממאסר. גורמי הרווחה ונציג משטרה זימנו אותה ואת אביה על מנת להציע אפשרויות טיפול שונות, על אף שלא נטען כל אירוע פלילי כלשהו מצד בני המשפחה מצדו של החשוד. לציין כי בשום שלב ומעולם לא הוגשה תלונה במשטרה נגד החשוד ממי מבני משפחת הקורבן, למעט אירוע בודד לפני למעלה מעשור, בגינו הורשע החשוד וריצה עונש מאסר ממושך. מאז ועד היום, לא התקבלו במשטרת ישראל דיווח או תלונה על אירוע כשלהוא נגד החשוד.  משטרת ישראל מצרה על האירוע ותפעל למיצוי הדין עם החשוד".