הצתה בשכונת מגורים בירושלים: שרפה פרצה הלילה (שלישי) סמוך לבניינים בשכונה בדרום העיר לאחר שמכלית דלק שחנתה במקום עלתה באש. צוותי כיבוי שהוזנקו למקום מנעו את פיצוץ המכל והתפשטות האש לעבר הבניינים , השיגו שליטה על האש - ומנעו פגיעה קשה בנפש ורכוש. מחקירה ראשונית של חוקרי הרשות לכבאות והצלה עולה כי השרפה נגרמה כתוצאה מהצתה.

סמוך לשעה 1:15 אחרי חצות התקבל דיווח במוקד תחנת כבאות והצלה בירושלים על שרפת מכלית דלק סמוך לבנייני מגורים ברחוב ברל לוקר בדרום העיר. למקום הוזנקו ארבעה צוותי כיבוי והצלה בסיוע רכב אספקת מים וצוותי היחידה לטיפול בחומרים מסוכנים. הצוותים הבחינו במשאית להובלת בנזין שבערה בעוצמה בחלקה הקדמי וקבעו כי קיים חשש מיידי להתלקחות מכלית הדלק, דבר שהיה יכול לגרום לפגיעה קשה בתושבים שמתגוררים בבניינים הסמוכים.

הצתת מכלית דלק סמוך לבתי תושבים בירושלים
מאמצי כיבוי המכלית | צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים

לוחמי האש החלו מיד בפעולות כיבוי של מכלית הדלק, ובמקביל צוותים נוספים ביצעו קירור של המכל והגנה על בתי התושבים כדי למנוע את פיצוץ המכל והתפשטות האש לעבר הבניינים. תוך זמן קצר יחסית, השיגו הצוותים שליטה על השרפה ומנעו פגיעה בתושבים ובבתיהם.

מחקירה ראשונית של השרפה על ידי חוקרי כבאות והצלה לישראל עולה כי היא החלה בעקבות הצתה. בסיום פעולות החקירה יועברו מסקנותיה לידי האגף המשפטי של הרשות לכבאות והצלה ולידי המשטרה.

_OBJ

"הוזנקנו באישון לילה לשרפה של משאית להובלת נוזלים דליקים שחנתה בסמוך לבתי תושבי השכונה", סיפר להב שלומי הרוש, קצין ביחידה לחומרים מסוכנים בתחנת הכבאות וההצלה בירושלים. "התחלקנו למספר צוותים - חלק ביצעו הגנה על בתי התושבים ומניעת התלקחות כוללת של חומרי הדלק במכלית, וחלק ביצעו כיבוי של חזית המשאית שבערה כליל. רק בזכות הפעילות המהירה והמקצועית של לוחמי האש נמנעה פגיעה קשה בבתי התושבים ובדיירים המתגוררים בהם".