ארבעה ימי שימוע לנתניהו: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נעתר היום (ראשון) לבקשת סניגוריו של ראש הממשלה נתניהו, ואישר לקיים את השימוע בפרשות 1000, 2000 ו-4000 במשך ארבעה ימים - במקום יומיים, כפי שנקבע בתחילה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היועץ מנדלבליט נעתר בחיוב לבקשת סניגוריו של נתניהו לקבוע ארבעה ימי שימוע "כך שיוכלו להציג את מלוא טיעוניהם, כמפורט בבקשה שהעבירו אל היועץ המשפטי לממשלה ביום חמישי האחרון".

בהתאם להחלטה, בימים רביעי וחמישי בשבוע הזה, 2 ו-3 באוקטובר, יישמעו טיעונים בנוגע לפרשה 4000, ובימים ראשון ושני בשבוע הבא, 6 ו-7 באוקטובר, יישמעו טיעונים על פרשות 1000 ו-2000 – ישיבה אחת תעסוק בפרשה 1000 ואחרת בפרשה 2000.

נתניהו ביקש להעביר את השימוע בשידור חי, מנדלבליט סירב 

בסוף השבוע האחרון, סירב מנדלבליט לבקשתו של נתניהו להעביר בשידור חי את השימוע. "הבקשה אותה הצגתם היא חסרת תקדים, ולמעשה, נעדרת כל ביסוס משפטי", כתב עוזרו הבכיר של מנדלבליט, עו"ד גיל לימון. "כמעט והיינו אומרים כי הבקשה אינה מכבדת את הליך השימוע בפניו אנו עומדים, ומפחיתה מהחשיבות הרבה שהיועץ המשפטי לממשלה מייחס לו. למעשה, מכתבתם איננו מציג כל נימוק משפטי או אחר לקיומו של שימוע באופן פומבי. ולא בכדי". 

וילון אנשים
"בקשה חסרת תקדים". היועץ המשפטי מנדלבליט | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"שום שימוע בעניינו של אף חשוד לא מתקיים ולא התקיים מעולם באופן פומבי", ציין עו"ד לימון, שהוסיף: "מוטב היה אם חלף העלאת בקשות סרק כגון דא בקשר להליך השימוע, אשר אתם יודעים היטב שלא יתקבלו, הייתם פועלים לקיים את ההנחיות המחייבות בהליך זה. בפרט – העברת עיקרי טיעון מנומקים ומפורטים עובר למועד השימוע".

נתניהו הגיב לסירובו של מנדלבליט ואמר: "החלטת היועץ מאכזבת. היועמ״ש אמר שהשימוע לא נועד לשכנע את הציבור, אבל בארבע השנים האחרונות החקירות נגד ראש הממשלה נתניהו לוו במאות הדלפות פליליות מהחקירות, עוינות ומוטות שכוונו דווקא לאוזני הציבור, במטרה לייצר סחף תקשורתי נגד ראש הממשלה". 

"כל זה מייצר משפט שדה לראש הממשלה שהוא בלתי נסבל בדמוקרטיה, ולכן היה ראוי לתקן את המצב ע״י פתיחת הדלתות של השימוע לציבור הרחב, וכדי שהציבור ייחשף לכל העובדות ולא רק להדלפות המגמתיות", נמסר מטעם ראש הממשלה.