כמעט חודשיים אחרי הפגנת הענק בכיכר המדינה בתל אביב חוזרים מחר מארגני המחאה לרחובות ולכיכרות. העצרת המרכזית תתקיים במוצאי השבת בכיכר רבין בתל אביב, ובמקביל יתקיימו עצרות במוקדים נוספים ברחבי הארץ.

גם הפעם, בדומה להפגנות המחאה של הקיץ, תתחיל העצרת בצעדה מכיכר הבימה, אל כיכר רבין. לצד הנאומים על הבמה יזכו משתתפי המחאה לצפות בחמישייה הקאמרית שמתאחדת במיוחד לכבוד האירוע, לאחר 14 שנים, ותבצע מערכון שכתב במיוחד הסופר אתגר קרת.

סתיו שפיר, ממובילי המחאה החברתית, אמרה הבוקר לחדשות 2 כי עבודת מטה המחאה לא הופסקה מאז עצרת ההמונית האחרונה. "במשך החודשיים האלו הייתה עבודה רבה וקשה בכל רחבי הארץ." שפיר פנתה בקריאה להגיע לכיכר רבין מחר - "זה חשוב במיוחד לקראת חזרת הכנסת מהפגרה" הדגישה.

ברקע לאירועים שיחולו מחר, נראה כי הולכת ומחריפה המתיחות בין מטה המחאה ולבין אגודת הסטודנטים, ולפי שעה יו"ר התאחדות הסטודנטים לא ינאם בעצרת. בהתייחס לקרע בין הצדדים, אמרה סתיו שפיר כי - "מדובר בסיטואציה עצובה. במקום להפנות את כל האצבעות המאשימות לעבר הממשלה מחפשים את הבעיות בינינו".

"זו האחריות שלנו להמשיך לצאת לרחובות"

מוקדם יותר השבוע כינסו מארגני המחאה החברתית מסיבת עיתונאים בכיכר רבין בתל אביב, שם הם מתכננים כאמור לערוך את הפגנת המחאה הקרובה, וקראו לממשלה לפעול לשינוי המצב החברתי. דפני ליף, ממובילות המחאה החברתית, פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו והצהירה "זו הפעם האחרונה שאני פונה אליך באופן ישיר - הגיע הזמן שתודה בטעותך".

מסיבת העיתונאים הגיעה לשיאה עם דבריה של דפני ליף שהיו חריפים מאוד. היא פנתה לראש הממשלה ואמרה: "ביבי - אתה חי על חשבוני". ליף תקפה את התנהלותו אותה כינתה "מלחמת התשה", והדגישה "אני אישה עייפה אבל נחושה וזועמת", אמרה. ליף סקרה את כל נושאי הרווחה שמוזנחים לדבריה בגלל סדר עדיפויות של הפוליטיקאים, ודרשה שינוי בתחומי החינוך, התעסוקה, הדיור והפנסיה. "אני רוצה שההורים שלי, שעובדים קשה, ישרים ושומרי חוק, לא יתבססו על היכולת שלי לכלכל אותם", אמרה ליף והוסיפה, "אני רוצה קורת גג כי זה לא מותרות, אלא צורך בסיסי בכל מקום בעולם".

בסיום דבריה קראה ליף לציבור לצאת ולהפגין בשבת הקרובה. "זו האחריות שלנו להמשיך לצאת לרחובות, זה מעייף, אבל צריך להקריב את הנוחות שלנו - כי הנוחות הזו היא בלוף. כל מה שאנחנו מצליחים לחשוב עליו הוא איך אנחנו סוגרים את החודש ואני רוצה להגיד בשם כל החברים שלי שמאמינים שאין לנו מקום אחר, שהגיע הזמן שהמפתחות של המדינה יהיו בידיים שלנו, כי אין לי מקום אחר. גם אם אני נראית עייפה ואומרים שהמחאה נחלשת, אני כאן כי השיטה מעייפת אותי והיא לא מאפשרת לי לחלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק