נאבקים בזנות: כמאה בני אדם הגיעו היום להפגנה ברחבת כיכר רבין בתל אביב בניסיון לשים קץ לתופעת כרטיסי הביקור של מכוני הליווי בעיר - שמופצים ברחובות באין מפריע. "במשך חודש אספו מתנדבים ומתנדבות כרטיסי ביקור, אותם רצינו להביא לראש העיר חולדאי", סיפרה מארגנת ההפגנה רעות גיא בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"ניסינו להכניס את זה לתוך בניין העירייה, אבל לא אפשרו לנו מכיוון שמדובר בכרטיסים לא חוקיים", הוסיפה גיא, "היו לנו עשרות אלפי כרטיסים וזה פשוט דבר נורא. אי אפשר ללכת בשום רחוב בתל אביב: לא בדרום, לא בצפון ולא במרכז מבלי להיחשף לתופעה הזו".

--- (צילום: רינת קפוזה)
הכרטיסים שנאספו ברחבי ת"א | צילום: רינת קפוזה

המפגינים דרשו מחולדאי שישים קץ להדבקת הכרטיסים. "כמו שיש פקחים שנותנים דוחות על חנייה במקום אסור או על אי איסוף צואת כלבים, הגיע הזמן שיינתנו דוחות לאחראים על הפצתם של כרטיסים", הדגישה גיא, "חלוקת הכרטיסים מהווה עבירה פלילית ובנוסף עבירה על חוקי העזר העירוניים - הגיע הזמן שיטפלו בזה".

ובזה לא הסתיים המאבק. "בכוונתנו להמשיך, פעם בחודש, להראות לראש העיר כמה כרטיסים אנו מצליחים לאסוף", סיכמה גיא, "אני מתנדבת בעמותת עלם ומכירה את תופעת הזנות מקרוב לצערי, על הכרטיסים ישנם גם כתובות, ואני קוראת מכאן למי שצריך לשמוע שישים סוף לתופעה ויבצע פעולות המשך".

מעיריית תל אביב נמסר: מעולם לא התקיימו הפגנות בתוך מבנה ציבורי ומאבטחי העירייה פעלו בהתאם להוראות הביטחון. הצעת שירותי מין הינה עבירה על חוקי המוסר שאכיפתה בסמכות משטרת ישראל בלבד ולרשות מקומית אין סמכות חוקית לפעול בנושא".

"יחד עם זאת, עיריית תל-אביב-יפו מגישה קנסות באופן שוטף בגין תליית מודעות (שאינן על גבי כלי רכב) וכאשר פקחי העירייה תופסים את מחלקי כרטיסי הביקור הם נקנסים באלפי שקלים. יש לציין כי לעירייה אין כל יכולת חוקית לפעול נגד מי שמדפיס את הכרטיסים המפוזרים ברחוב וכי המחלקים הם רק שליחים המתחלפים בתדירות גבוהה. העירייה פנתה בעבר וממשיכה לפנות למשטרה בדרישה לנקוט בפעולות חקירה ולאתר את מי ששולח את מחלקי הכרטיסים אל רחובות העיר, ולפעול נגדו על פי חוקי מדינת ישראל", לשון התגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק