אבו מאזן ורעייתו, ארכיון
אמינה ומחמוד עבאס | צילום: AP

שעות לאחר החטיפה, אשת הראיס אושפזה בישראל: ביום שישי האחרון אושפזה אום מאזן, אשתו של מחמוד עבאס, בבית החולים הפרטי אסותא ברמת החייל שבתל אביב לצורך ניתוח מורכב. חדרה של אמינה עבאס, אשתו, הוצב תחת אבטחה כבדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טרם התקבלה הודעה רשמית מהרשות הפלסטינית על אשפוזה של אמינה, המכונה גם אום מאזן, וגם בבית החולים אסותא סירבו להתייחס לזהות המטופלים, אך גורמים בבית החולים אישרו את הפרטים. על פי הפרטים הידועים בשלב זה, עבאס הועברה לישראל לצורך ניתוח מורכב, שדורש טיפול מקצועי שלא קיים ברשות הפלסטינית, וזהותה נשמרת בסוד.

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אישר הערב (א') את הפרטים בעת ביקורו בבית משפחת יפרח באלעד: "אשתו מאושפזת באחד מבתי החולים של אסותא, במקרה זה בתל אביב. אני מאשר את הדברים, אבל אין קשר - צריך להפריד בין הטלת האחריות לבין הטיפול הרפואי הנדרש".

מבית החולים אסותא נמסר כי "אסותא איננה נוהגת להתייחס לדבר הימצאותם של חולים הבאים בשעריה או לטיפולים שעברו, מתוך תפיסה של שמירה על פרטיות המטופל, על כן לא נוכל לאשש או להכחיש כל מידע בקשר למטופלת".

אבו מאזן במסר לישראלים
אבו מאזן, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

בחודש נובמבר האחרון אושפזה אמאל הנייה, נכדתו של ראש ממשלת חמאס בעזה אסמעיל הנייה, בבית חולים ישראלי. לאחר מספר שעות הושבה הנייה, הסובלת מבעיות במערכת העיכול במערכת העצבים, לרצועת עזה, ומותה נקבע לאחר תשעה ימים בבית החולים שיפא בעזה. הבת הועברה אל מעבר לקו הירוק לקבלת טיפול רפואי בישראל. האשפוז החריג נעשה בתיאום עם משרד הבריאות הפלסטיני ברמאללה מול הרשויות בישראל.

"אנא התפללו לשלומה של בתי", כתב אז בנו של הנייה בעמוד הפייסבוק שלו וקרא לעזור לבתו הבכורה. לדברי רופאים בעזה, הבעיות מהן סובלת נכדתו של הנייה במערכת העיכול, גרמו ככל הנראה לנזק במערכת העצבים בגופה. "תתפללו חזק, מפני שמצבה קשה", כתב בנו של ראש ממשלת חמאס בסטטוס נוסף שפרסם מאוחר יותר. נכדתו של הנייה נולדה אחרי 14 שנים בהן ניסו בנו ואשתו להביא ילדים לעולם.