המדריך המלא לקבלת פיצויים. ארכיון (צילום: יוסי וייס - דוברות חברת החשמל)
חלק מהעובדים בשלג, חלק באילת | צילום: יוסי וייס - דוברות חברת החשמל

בזמן שמאות מעובדי חברת החשמל עסקו בתיקון התקלות שנגרמו בעקבות הסופה העזה, בחרו 200 מעובדי החברה לצאת לנופש באילת כחלק מהשתלמות של ועד המהנדסים. היציאה לנופש התבצעה למרות הוראה מפורשת של מנכ"ל החברה אלי גליקמן לכל העובדים לסייע במאמצים לתיקון התקלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך סוף השבוע הוציאה הנהלת החברה חוזר מנכ"ל שבו נכתב כי "בהמשך להנחיית המנכ"ל, מבוטלות כל ההשתלמויות בחברה לשבוע הקרוב, כולל ההשתלמויות המקצועיות". המנכ"ל גליקמן כתב לעובדים: "אבקש להעביר את המידע לכל העובדים. נאחל ונייחל לשבוע טוב ושבכוחות מאוחדים תצליח החברה לעמוד בכל אתגרי מזג האוויר ולספק חשמל לכל".

200 מהנדסים בחרו לצאת לנופש של חמישה ימים באילת בכל זאת, תוך צפצוף על החלטת המנכ"ל. יו"ר ועד המהנדסים בחברת החשמל, יעקב חי, התייחס לביקורת ואמר כי "אם מנכ"ל חברת החשמל רוצה לבטל את ההשתלמות אין בעיה, רק שישלם את דמי הביטוח של המהנדסים".

עמוד חשמל שקרס (צילום: אופיר, עובד קק"ל)
עמוד חשמל שקרס בסופה. אתמול | צילום: אופיר, עובד קק"ל

הנהלת החברה: "העובדים יעמדו לדין משמעתי"

"מי ישלם את זה?", תהה חי. "המנכ"ל? המנכ"ל ישלם מיליון שקל? מדובר במתכננים ולא בעובדי שטח וגם לא בכל המהנדסים. אלה שהיו צריכים להיות עכשיו בשטח, נשארו בבית ושחררנו אותם לעבודה. היה יותר טוב שהמנכ"ל לא ייסע לחו"ל בזמן הסערה. זה היה עוזר. הוא מדבר איתנו על ציונות, בעוד שבשבוע שעבר במקום להתכונן (לקראת הסופה) כל האקדמאים היו באילת. כל המנהלים שלו היו באילת. על זה הוא לא מדבר".

לטענת המהנדסים, ההשתלמות כולה מומנה מכיס העובדים וביטול הנופש היה עולה כמיליון שקל. לדבריהם, לעובדים היה נגרם נזק שההנהלה לא הייתה מוכנה לשלם.

בהנהלת חברת החשמל זעמו על היציאה לנופש ומנכ"ל החברה אלי גליקמן אמר כי כל העובדים שנפשו באילת יועמדו לדין משמעתי. גם יו"ר ועד העובדים הארצי בחברת החשמל תקף את ועד המהנדסים ואמר כי המעשים הללו בלתי נסבלים.

"אני רוצה להביע מחאה גדולה בפני ועד המהנדסים של חברת החשמל", אמר גליקמן הערב בריאיון לתכנית "שש עם". "המהנדסים ירדו לאילת להשתלמות בזמן הסופה, למרות שהוריתי אחרת. מדובר בהפרה בוטה. אני שימשתי דוגמה אישית והפסקתי חופשה בחו"ל ברגע שהמצב הידרדר".

הסערה מאחורינו - הסיפור המלא:

גם מחר: אין לימודים בצפת ובמבשרת ציון

יתחתנו בלי חשמל: "יהיה שמח"

ירושלים מתקשה לחזור לשגרת החיים

צפו: הרי ירושלים מהאוויר ביום שלאחר הסערה

היום הרביעי לסופה: 14 אלף בלי חשמל 

הקופאיות נתקעו בסופר: "אכלנו חטיפים"

עצוב: אבידות בגן החיות התנ"כי

כביש 1 נפתח חלקית לתנועה

הסופה הקשה ביותר מאז קום המדינה?

סוף שבוע של סופה: שעה אחר שעה

הסופה מאחורינו: אלפים עדיין מנותקים מחשמל

 

_OBJ