גאווה תל אביבית: לאחר אינספור כתבות ודיווחים בעולם על העימותים והאלימות במזרח התיכון, רשת CBS החליטה להקדיש תכנית שלמה לעיר תל אביב, אותה היא מכנה "אי של שפיות".

תכנית התחקירים המובילה של הרשת, "שישים דקות", שמרבה לסקר את המאבק הישראלי-פלסטיני וסכסוכים אזוריים ודתיים אחרים, החליטה לקחת הפסקה ולהציג את הצד היפה של העיר הלבנה. תחת הכותרת "ירושלים נגד תל אביב", בוב סיימון וצוותו מחמיאים לתל אביב, שלא נהרסת לטענתם מהמצב המדיני סביב.

תל אביב מתוארת כבועה, או למעשה "עמק הסיליקון" של ישראל עם כלכלה פורחת, סובלנות ופתיחות, למרות שניכרים בה הבדלי מעמדות בולטים. גל אוחובסקי משווה בכתבה בין ירושלים לתל אביב ומסביר: "ירושלים היא הקונפליקט , כל אבן שאתה מרים בירושלים קשורה לפחות לשלושה עימותים עולמיים, הכל שם סביב הקונפליקט. תל אביב היא ההיפך, בתל אביב אתה שוכח את הקונפליקטים".

50 ק"מ מערבה זול יותר, חופי ת"א (צילום: רויטרס)
"עמק הסיליקון" של ישראל | צילום: רויטרס

"תל אביב היא עיר שגובלת באלימות", אומר מגיש "שישים דקות". "האם אתה מרגיש שאתה רוקד על הטיטניק ?", נשאל גדעון לוי העיתונאי, והוא משיב: "אולי, לכן אנחנו רוקדים כאן על השולחנות". ראש עיריית רון חולדאי תל אביב טוען באזניו של סיימון שעירו היא "אי של שפיות".

עוד בכתבה המחמאיה של הרשת, תל אביב מוצגת כמקור של כיף וצמיחה, זאת למרות שספגה בעבר פיגועי טרור, ירי סקאדים וייתכן שנמצאת על הכוונת של טהרן. במקביל, הבירה ירושלים שחגגה אמש את יום איחודה, מתוארת כמקום "קדוש, כוחני וכובש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק