שוברים את כללי המשחק: במשך קרוב לחמש שנים שמרה משפחת שליט על איפוק. אך אתמול הגיעו רגעי ההתפרקות ובני משפחתו של גלעד החליטו שדי עם הדיבורים - הגיע זמן למעשים.

בעיצומו של יום הזיכרון התיישבו בני המשפחה מול גיליונות ריקים ושפכו את שעל לבם. "אבא שלי הוא אח שכול, אני לא רוצה להיות גם", הסביר יואל שליט את ההחלטה.  שעות אחרי זה הניף יחד עם חברתו יערה וינקלר את השלטים ברחבה המרכזית של הר הרצל מול כל עם ישראל.

"כל יום קשה, אבל היום קשה במיוחד כשזוכרים את כל הנופלים ואנחנו נמצאים כאן כדי שלא תהיה עוד משפחה שתצטרך לציין עוד יום זיכרון אחד כואב", מדגישה אביבה שליט ולא מביעה חרטה על המחאה: "בשביל גלעד אנחנו עושים הכל, כל דבר כשר".

השלטים מוכנים ויערה, שפגשה את בן זוגה במסגרת המאבק, מקפלת ומכניסה אותם לתיק בתקווה שלא יימצאו בבידוק הביטחוני. בהר הרצל הכול עובר כשורה. השניים תופסים את מקומותיהם, יושבים מתוחים ומחכים. ואז הטקס מתחיל והשניים יוצאים לדרך חדשה במאבק. אחרי המשואה הרביעית ניתן האות ובני הזוג פורצים עם השלטים לעומק הרחבה. "אני מקווה שעם ישראל יבין מאיפה זה מגיע", אומרת יערה, "שזה לא מגיע ממקום של התרסה אלא דווק מהמקום שאנחנו מאוד אוהבים".

השניים מוצאים החוצה מהטקס - כשהם מרוצים. במאהל חיכו להם הפעילים וקיבלו אותם כגיבורים. "אנחנו רוצים שגלעד יהיה גאה בנו, שעשינו הכול", מסבירה יערה. עכשיו הם חוזרים לשבת ולחכות - להרהר על הצעד שאולי יחזיר את גלעד הביתה סוף סוף.

מה דעתכם על המעשה של יואל שליט? הצביעו בסקר בחדשות 2 בפייסבוק