בתולת ים (צילום: AP)
מישהו ראה בתולת ים? | צילום: AP

בתולות הים קמו מהאגדות - והגיעו לבלות בחוף קריית ים? בעיר מסתובבות בשבועות האחרונים שמועות עקשניות על בתולת ים בהירת שיער ששוחה בין הגלים וצצה מדי פעם בחוף הצפוני. בעירייה קפצו על ההזדמנות, ומציעים כעת פרס של מיליון דולר למי שיביא הוכחה להימצאותה.

"לפני כשבועיים הגעתי לחוף בזריחה כדי לדוג", סיפר לעיתון 'ישראל היום' שלמה כהן, תושב העיר בן 60. "הייתי עם חברים כשלפתע הבחנו באישה עירומה יושבת על המזח באופן מוזר. היא נראתה מאוד משונה, אז היא משכה את תשומת ליבנו".

"כולם ראו שהיה לה זנב של דג במקום רגליים"

המשך סיפורו של כהן נשמע שאוב ממש מתוך האגדה 'בת הים הקטנה'. "התקרבנו אליה וכשהיא הבחינה בנו היא קפצה לים ונעלמה בין הגלים. היינו בהלם כי כולנו הבחנו שבעצם היה לה זנב של דג במקום רגליים. זו הייתה בתולת ים, ללא ספק. היינו בשוק, היה לה שיער בהיר מאוד, אבל לא בלונדיני, ועור חיוור. הפנים שלה היו מאוד מוזרות".

"הבחנתי באישה עירומה שוכבת על קו המים באזור מאוד מבודד בחלק הצפוני של החוף", סיפרה אישה שטוענת כי הבחינה גם היא בבתולת הים. "היא נראתה לי מוזר, וכשהתקרבתי היא קפצה לתוך המים ונעלמה. לא התייחסתי, אבל אחרי כמה ימים שמעתי על בתולת הים שיש כאן והבנתי שגם אני ראיתי אותה". 

"אישה עירומה שכבה על קו המים"

דייג (צילום: AP)
הדייגים בקרית ים חמושים במצלמות | צילום: AP

אבל לא רק כהן וחבריו הבחינו במראה המוזר והמסקרן. עשרות דיווחים טלפוניים הגיעו למוקד העירוני בנושא, וכשהעירייה הבינה שאין קשר בין הדיווחים השונים, הוחלט להציע את הפרס הגבוה ואולי להביא מעט פרסום ותיירות לעיר.

"כל העיר מדברת על זה", אמר דובר עיריית קריית ים, נתי זילברמן. "אני מקבל טלפונים כל רגע. שחיינים ודייגים וסתם תושבים יקרים שמטיילים בחוף פנו לעירייה וסיפרו שראו בתולת ים. מי יודע, אולי מישהו יוכיח את זה".

אתמול, כך דווח, כבר הגיעו עשרות מבקרים אל החוף הקריית-ימי, חלקם הגדול חמוש במצלמות וידאו ומצלמות סלולריות - הכול כדי לנסות ולתעד את הפלא הימי שהחליט להשתקע כנראה בים התיכון. יש רק לקוות שבתולת הים הקטנה לא מפחדת ממצלמות או מאנשים.

ראיתם את בתולת הים וברצונכם לשתף אותנו? שלחו לנו את התמונה במייל האדום.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק