"עיר המריבה" שוב בוערת, אחרי ארבעה ימי רגיעה ושקט. מאות תושבים חרדים הבעירו פחי אשפה ויידו אבנים על שוטרים ברחוב נהר הירדן בעיר. כמה מפגינים פונו בכוח על ידי המשטרה, ושלושה מהם נעצרו - שני גברים ואישה שנעצרה עם אבן בידיה.

מהומות בבית שמש, הדרת נשים (צילום: יעקב לדרמן, בחדרי חרדים)
3 מפגינים נעצרו | צילום: יעקב לדרמן, בחדרי חרדים

ההתפרעות החלה קצת לאחר השעה 20:00. מאות המפגינים חסמו את הכביש, יידו אבנים לעבר המשטרה ושרפו פחי אשפה. מספר שוטרים הוצבו במקום מבעוד מועד, כדי לשמור על הסדר, אולם לאור ההתפרעויות הוזעקו לעיר כוחות נוספים ממשטרת ירושלים. לא נעשה שימוש באמצעים לפיזור הפגנות ולא היו אין נפגעים. מהמשטרה נמסר כי נעצרו 3 חרדים מבין המתפרעים, בהם 2 גברים ואישה אחת שנעצרה עם אבן בידה.

העימותים שבו לבית שמש (צילום: יעקב לדרמן, בחדרי חרדים)
העימותים שבו לבית שמש | צילום: יעקב לדרמן, בחדרי חרדים

במשטרת ירושלים הוחלט להשאיר כוחות מתוגברים סמויים ובמדים בעיר גם במהלך הימים הקרובים. עיתונאים וצלמים שהגיעו למקום הוזהרו על ידי המפגינים לבל יצלמו את ההפגנה, וספגו איומים שאם לא יעזבו - ייפגעו. מסיבה זו, ובעקבות תקיפת שני צוותי תקשורת השבוע בעיר, כלי תקשורת רבים נמנעו מלסקר את העימותים האלימים.

במוצאי שבת מתוכננת הפגנה גדולה של העדה החרדית בכיכר השבת בירושלים, תחת הסיסמה "די להדרת החרדים". המשטרה נערכת בכוחות גדולים למניעת עימותים בבירה במהלך ההפגנה.

האברך שהצדיק את היריקה: "משמיצים אותנו סתם"

האברך "משה" ונעמה מרגוליס (צילום: חדשות 2)
האברך שתמך ביריקה מול נעמה הקטנה | צילום: חדשות 2

כשבוע לאחר הריאיון שהעניק לכתב חדשות 2 שי גל, בו הוא הצדיק את היריקות על נעמה מרגוליס בת ה-8 לאחר שהתלבשה באופן "לא צנוע", העניק אותו אברך ריאיון נוסף, הפעם באתר החרדי "כיכר השבת".

"אני מתחרט שהופעתי בתקשורת החילונית, הם משכו אותי בלשון והוציאו חלק מהדברים מהקשרם", אמר אותו אברך, שמאשים כי "אמר דברים רבים שברובם לא שודרו". "אני אדם נעים הליכות וחביב על הבריות", המשיך להעיד על עצמו, והצהיר כי לחרדים אין במה להתבייש ועליהם להתאחד ולהיות חזקים נגד המתקפה של הציבור החילוני.

נעמה מרגוליס בת ה-8, הילדה שהפכה לסמל המאבק נגד הדרת נשים בישראל, שבה הבוקר ללימודים עם תום חופשת חג החנוכה. גם שר החינוך גדעון סער הגיע לבקר במקום. כוחות גדולים של משטרה אבטחו את חידוש הלימודים ובעיקר את שובן של התלמידות לבית הספר "אורות", מחשש שאנשי הפלג הקיצוני הסיקריקים, יתנכלו להן בדרך.

במוצאי שבת תפגין העדה החרדית בירושלים נגד מה שהיא מגדירה - "הדרת חרדים". ראשי העדה מתכננים הפגנה המונית בכיכר השבת בירושלים שתהווה את ה"תשובה" להפגנה שהתקיימה השבוע בבית שמש.

הדרת נשים - כותרות אחרונות:

רה"מ נתניהו: נשים ישבו בתא הטייס - ובכל מקום

היועמ"ש הקים צוות בדיקה מיוחד לנושא הדרת נשים

אתר חרדי מציג: "הקו החם נגד האינתיפאדה החילונית"

האברך שהצדיק את היריקה: משמיצים אותנו סתם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק