בני המשפחה אבלים בנצרת לפני כחודש (צילום: אתר אל ערב)
בני המשפחה האבלה בנצרת, אמש | צילום: אתר אל ערב

משפחת ואקיד המתגוררת בנצרת תפתח מחר (שבת) סוכת אבלים בביתה, לאחר שלטענתה 18 מקרובי משפחתם המתגוררים בסוריה נהרגו במתקפה כימית של צבא אסד - מגז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הידיעה הגיעה אל בני המשפחה אתמול מקרוביהם בירדן. "אחד האחים שלהם נשאר בחיים וקבר אותם, והוא סיפר להם את הידיעה המזעזעת - ואז הם עדכנו אותנו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחמד ואקיד, בן ה-55, אחד מקרובי משפחתם המתגורר בנצרת. לטענתו, הם לא יכלו לברוח משם כי הם הוגדרו פליטים, ולא היה להם דרכון אחר, לאחר שגורשו לטענתו מישראל בשנת 1948. מאז הם גרים בשכונה במרחק כ-15 ק"מ מהבירה דמשק.

חלק מהקרובים בישראל הם מדרגה שלישית, וחלקם אחים. "בעבר נפגשנו עם חלקם בירדן, זה נורא שהם נהרגו מגז כימי", הוא המשיך. "אנו לא יודעים למי לפנות ומה לעשות כי זו פשוט זוועה - כמות כל כך גדולה של אנשים שנהרגו במשפחה אחת". סוכת האבלים תיפתח לשלושה ימים, ובני המשפחה כבר תלו מחוץ לביתם שלט עם שמות ההרוגים.

גופות מובלות בסוריה, אתמול (צילום: רויטרס)
הובלת גופות בסוריה, השבוע | צילום: רויטרס

הידיעה הגיעה אל בני המשפחה בצפון, על רקע התמונות והסרטונים הקשים שמגיעים מסוריה לאור השימוש לכאורה בנשק כימי של צבא אסד. פעילי אופוזיציה טענו היום כי הם מנסים להבריח דגימות של רקמות גוף כדי לאמת את הטענות שהם אכן נפגעו מנשק כימי. במקביל, העולם מגנה את הירי ודורש לחקור אותו, אך טרם הוחלט על ביצוע פעולה צבאית כלשהי בסוריה.