אלי כהן קרול כהן (צילום: חדשות 2)
אלי וקרול כהן | צילום: חדשות 2

"שר הפנים אלי ישי עזר לרשויות בתאילנד לשחרר את מי שרצח את בתי וביתר את גופתה" - כך אומרת הבוקר רבקה אמסלם, אמה של קרול כהן שנרצחה באפריל 2004 על ידי בעלה אלי כהן בתאילנד. "אני אשים קץ לחיים שלי בסוף הפרשה, אלי ישי כאילו כבר ירה בי - זו זריקת המוות שלי". רבקה טוענת כי שר הפנים אלי ישי סייע לשחרר את רוצח בתה. בתגובה לטענה אומר שר הפנים: "הוטעתי. מעולם לא הייתי פועל ביודעין למען שיחרורו של רוצח"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 "אני כרגע לא יודעת מה לעשות", הוסיפה האם הכואבת. "אני רוצה שאלי ישי יגיב על המעשה שלו. אני חרדית בדיוק כמוהו ואם הוא פעל בצורה כזו בלי לבדוק את הצד הנפגע, אוי ואבוי למדינת ישראל, זה יהיה סדום ועמורה".

"אני רוצה שאלי ישי ידבר איתי בגובה העיניים", היא המשיכה להפנות אצבע מאשימה לשר הפנים, "אם הוא יבדוק את זה אני אצדיע לו, אבל הוא גזר עליי גזר דין מוות. אני מצפה מהשר שיהיה במקומי, שירגיש מה אמא מרגישה, מה אני מרגישה, כאמא".

"רק עכשיו הוא בודק את הנושא? אחרי שהוא שוחרר?", הוסיפה אמסלם. "זה רוצח שביתר את גופתה של בתי, ורצח אותה. אז הוא לא בדק את העניין עם המשפחה. הרוצח ביתר ופיזר את חלקי גופתה, זה גועל נפש. זה חטא על פשע. אני לא אצביע להם, אני כבר לא אהיה בש"ס ואצביע למפלגה ערבית".

"אני רוצה להעביר מסר לראש הממשלה: אני מבקשת שיתחשבו בי וידאגו לי שלא יגיע לארץ ישראל. שייזרקו אותו לכלא באוסטרליה, לא מעניין אותי. שלא יבוא לארץ הקודש - כי זה מסר לכל העבריינים".

השר ישי שלל את הפרסום הנוגע למעורבותו בקידום שחרורו של רוצח: "בתפקידיי השונים אני פועל להיות לעזר כדי שצעירים שהסתבכו בפלילים, בעיקר בסמים, בארצות הודו ותאילנד, שיירצו את מאסרם בארץ עקב תנאי המאסר הקשים בחו"ל. מעולם לא הייתי פועל ביודעין למען שיחרורו של רוצח, ואם אכן היתה לי מעורבות בכך, הטעו אותי והדבר ייבדק. השר הדגיש כי מקומו של רוצח, כל רוצח, הוא בכלא, עד לסוף ימיו".

"הוא חוזר ורוצח אותנו בשנית" (צילום: רויטרס)
אלי כהן ישוחרר | צילום: רויטרס

מלך תאילנד העניק חנינה

מלך תאילנד חנן את אסיר העולם אלי כהן שרצח בפברואר 2004 את גרושתו קרול כהן במהלך חופשה בבנגקוק. כהן נידון בתאילנד למאסר של 150 שנה לאחר שביתר את גופתה והשליך אותה לנהר.

השניים התגרשו לאחר שכהן החליט שברצונו לעבור לחיות באוסטרליה. לאחר מספר חודשים נפגשו השניים בתאילנד לבקשת כהן. מספר ימים לאחר הפגישה התברר כי במהלכה הוא ביתר את גופתה לחלקים וזרק אותם למזוודה לנהר.

בית המשפט בתאילנד החליט אז שלא לגזור על כהן גזר דין מוות לאחר שהשופטים השתכנעו שהוא ביצע את הרצח שלא בכוונת תחילה. בקרוב הוא יחזור לשוב לישראל חף מכל פשע, זאת בהתאם לחוק בישראל.

בראיון לתוכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל, סיפרה אמה של קרול על החופשה שהסתיימה בטרגדיה. "קרול ואלי נפרדו כחברים טובים ושמרו על קשר. הוא שכנע אותה לנסוע איתו לחופשה בתאילנד ואמר לה שהכל מסודר, כולל הכרטיסים. כשטסה הבחינה שלא נקנה לה כרטיס חזור".

"היא רכשה לה כרטיס חזרה לארץ, וגם הספיקה לדבר איתנו משם. כיוון שאני שומרת שבת, לא שוחחנו בסוף השבוע. לאחריו כבר לא שמענו את קולה", שחזרה רבקה אמסלם, וציינה שאיש לא יודע כיצד בדיוק השתלשלו האירועים בליל הרצח עצמו.