גם אחרי שמשה קצב כבר נקלט כאסיר מן המניין בכלא מעשיהו שברמלה, המשיכו להתגודד מחוץ לביתו שבקריית מלאכי כמה עשרות משכניו, חבריו ומכריו - שהתקשו לעכל כי מי שעד לפני שנים ספורות כיהן כנשיא מדינת ישראל החל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו, כאחרון האנסים.

במקום שבו נשא זמן קצר קודם לכן את נאומו, בפעם האחרונה כאדם חופשי, הציבו חלק מהשכנים שלטים שעליהם נכתב: "צדק לנשיא! לא לפגוע בסמל המדינה!" ו"רבין - ראש ממשלה נרצח - רק בישראל! נשיא בבית הסוהר - רק בישראל! משפט במחלוקת!".

בין העוברים והשבים בלטה נוכחותו של אביו של הנשיא לשעבר והאנס, ליאור קצב. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט התקשה אחד מחבריו של האסיר הטרי לשמור על קור רוח ובקול שבור אמר: "כואב לי הלב. עשו עוול לבן אדם. הכניסו אותו בכוח לכלא כדי שהוא לא ירים את הראש. איך דבר כזה קורה?".

"מה שקרה ישב על המצפון של כל מי שנתן יד לזה"

שכנו של קצב, בפתח הבית (צילום: חדשות 2)
שכנו של קצב, בפתח הבית | צילום: חדשות 2

האיש הביע אמון מוחלט בגרסתו של קצב ואמר: "הוא לא צריך לשבת אפילו שנייה אחת בכלא. מה שקרה ישב על המצפון של כל אחד שנתן יד לזה. בלילה ישנתי מול המשרד לביטחון הפנים וביקשתו להסביר לשר כאזרח שיהודי לא זורק יהודי לכלא. איזה הוכחות יש פה?".

עם זאת, הוא הביע אופטימיות באשר לכך שהצדק, כראות עיניו, ייצא בסופו של דבר לאור: "המדינה צריכה להישאר מדינה והשלטון צריך להישאר שלטון. האמנתי ואני מאמין בליכוד ולכן אני מאמין שהצדק ייעשה ויוציאו אותו. אני אומר חד וחלק - כל אדם שעבד איתו (עם קצב) גב אל גב - צריך היה לקום, להגיד את שלו ולמנוע את ההפקרות הזאת ואת היום הזה. אני מקווה שהשר אהרונוביץ' יוציא אותו מהכלא".

זירה נוספת שבה התלהטו הרוחות הייתה מול כלא מעשיהו, שם החל האסיר משה קצב לרצות את עונשו. כ-10 מבני משפחתו התקהלו, אחרי שנכלא, מחוץ למתחם. בת אחותו של קצב סיפקה התייחסות קצרה לאירועי היום ואמרה: "אני מתביישת, אבל האמת עוד תצא לאור".

קצב בכלא - הסיקור המלא:

"על השחיטה": שיר הפוגרום שמלווה את משה קצב

כמה ימים לפני המאסר: קצב קיבל מבניזרי "טיפים" על הכלא

א' מבית הנשיא: "קצב ייענש מהשמיים"

ילדיו של קצב: "אנחנו גאים בך"

קצב בריאיון אחרון לפני המאסר: "חיבוק הוא עבירת מין?"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק