דרמה בנמל התעופה בן גוריון: מטוס נוסעים שעשה הערב את דרכו מאילת לתל אביב הפעיל קריאת חירום, לאחר שאחד ממנועיו הפסיק לתפקד באוויר. המטוס הופנה לנתב"ג - שם למרבה המזל נחת בשלום. כל הנוסעים הועברו באוטובוסים לשדה דב בת"א.

בסביבות השעה 20:30 התקבלה קריאה ממטוס ישראייר מדגם ATR, שהיה אמור לנחות בשדה דב. הטייס הודיע כי אירעה תקלה באחד מהמנועים זמן מה לאחר ההמראה.

רשות שדות התעופה הפנו את המטוס לנמל התעופה בין גוריון, לשם הוזעקו גם כוחות הצלה וביטחון. למרבה המזל, לאחר דקות מתוחות, הצליח הטייס לנחות בשלום בעזרת מנוע אחד. ל-79 הנוסעים שהיו על הסיפון שלום.

2 נחיתות אונס ביומיים

רק לפני יומיים ביצע מטוס ג'מבו של חברת אל-על נחיתת אונס בנמל התעופה הית'רו שבלונדון, לאחר שתקלה התרחשה באחד ממנועיו באוויר, כשעל סיפונו 411 נוסעים.

מדובר בטיסת החברה LY318 במטוס בואינג 747-400 שהמריאה מלונדון והייתה אמורה לנחות בתל אביב. נוסעים שהיו על המטוס העידו כי מספר דקות לאחר ההמראה נשמע פיצוץ עז, שבעקבותיו נראה עשן מחוץ למטוס, שאף החל לנוע בחדות. הטייס נאלץ לשייט באוויר כחצי שעה כדי להפחית את כמות הדלק, באופן שיאפשר נחיתת חירום.

 אל אזור הנחיתה בהית'רו הוזעקו כוחות הצלה בכוננות גבוהה, כחלק מנוהל חירום שגרתי. עם זאת, הנחיתה עברה בסופו של דבר בשלום והנוסעים הופנו לטיסה חלופית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק