את פיצוץ הגז הקטלני שהחריד בליל חמישי האחרון את נתניה, בו נהרגו 3 נערות וגבר אחד, לא שמעה ראש העיר מרים פיירברג. ראש העיר הייתה באותן שעות בהפלגה בלב הים הבאלטי, מנותקת מתקשורת.

רק לאחר שעות הגיעה אליה הבשורה. "יצאתי לחגוג את יום ההולדת שלי, אך לצערי יומיים אחרי שיצאתי להפלגה קרה האירוע המצער", סיפרה הבוקר בריאיון ראשון מאז האסון, בתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב'. "אני מחכה לאפשרות הראשונה שיש לי לעלות על מטוס ולחזור לעיר".

"התחושה היא מאוד קשה", הוסיפה. "מאז ששמעתי על זה שום דבר לא מעניין אותי חוץ מהעיר ומהתושבים שלי. אני בקשר קבוע עם ממלאת המקום שלי ועם מנכ"ל העירייה, שמובילים כרגע את כל מה שנדרש ואני שולחת תנחומים למשפחות".

פיירברג ציינה לשבח את משרדי הממשלה על ההירתמות למען התושבים שאיבדו את בתיהם והכריזה: "נתמודד עם האירוע ונחדש את פני הכיכר היפה הזו".

"לצערי, אנחנו מתמודדים עם בעיות מהסוג הזה רק אחרי שקורה אירוע", סיכמה. "צריך לעשות חקיקה בכל מה שקשור להטמנת צוברים, כל בלוני הגז צריכים להיעלם. כנסת ישראל צריכה לכפות זאת על חברות הגז".

חוקרים פשטו על חברת גז בנתניה

פקחים ממשרד התשתיות פשטו אתמול בשעות אחר הצהריים על אחת מחברות הגז בנתניה והחרימו מסמכים ומחשבים. מדובר בחברה שמספקת גז לבעלי עסקים באזור. החרמת המסמכים והמחשבים נעשתה בתקווה להשיג ראייה למה שגרם לפיצוץ העז בליל חמישי.

לצוות החקירה המיוחד שהוקם בראשותו של תת-ניצב שמעון שומרוני עדיין אין קצה חוט. הצוות מורכב מחוקרי המשטרה וחוקרי משרד התשתיות, שגבו עדויות מפקחים, מצוותי כיבוי האש ומעשרות עוברי אורח, וכן מהשוטרים שעצרו את גנב המתכות. אך כאמור, עדיין אין התקדמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפיצוץ בנתניה - סיקור מיוחד:

החברים כותבים לבנות: "הדמעות זולגות"

"טרם נשלל חשד לפלילים בפיצוץ"

בדרי נהרג בפיצוץ: "חסך כסף בשביל החתונה"

השכנים בבניין שנפגע בנתניה: "אצלנו יהיה האסון הבא"

הבניין שהתפוצץ בנתניה: כך זה נראה מבפנים

מול המצלמה: הפיצוץ הקטלני בנתניה

כך נראה הבניין דקות אחרי הפיצוץ 

4 הרוגים בפיצוץ בבניין בנתניה