אילוסטרציה (צילום: אילוסטרציה, חדשות)
העובד נתפס "על חם". אילוסטרציה | צילום: אילוסטרציה, חדשות

במשרדי מבקר המדינה חסמו את האפשרות לגלוש באתרי פורנו וסקס למיניהם מכל המחשבים במקום, זאת בעקבות חקירה פנימית שנוהלה נגד עובד וותיק ומוערך בתחום הביקורת בצפון.

הפרשה החלה לפני מספר חודשים, כאשר להנהלת המשרד הגיעו תלונות של עובדים ששמעו כי עובד אחר נוהג לגלוש באתרי פורנו שונים במהלך שעות העבודה ובתוך משרדי המבקר. אחת העובדות אף סיפרה לחבריה במשרד כי "תפסה אותו על חם" כשנכנסה לחדרו וראתה אותו מול המחשב, כשהוא "מתעסק עם עצמו", לדבריה.

במהלך החקירה במשרד המבקר חזרה בה העובדת מחלק מהטענות שהשמיעה, אולם בכל זאת מחשבו של העובד נלקח לבדיקה, אז התברר כי ההיסטוריה במחשב מלאה באתרי פורנו מסוגים שונים. עובדים במשרד טוענים כי בתחילה הנהלת המשרד לא מיהרה לטפל בעובד, אך בהנהלה אומרים כי מיד עם היוודע האירוע נפתחה חקירה על ידי קצין הביטחון והועברה תלונה לנציבות שירות המדינה, שם הוחלט כי בשל אופי האירוע, החקירה תבוצע בתוך משרד המבקר.

עובדים במשרד טוענים כי בעקבות אותו אירוע נחסמה כלל הגישה לאתרים מהסוג הזה מכל המחשבים במשרד, זאת כדי למנוע מקרים נוספים של גלישה באתרים לא ראויים. 

תגובת המבקר: "מטפלים משמעתית בפרשה" 

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה: "מיד משעלתה טענה בנושא זה לגבי העובד שהוא עובד מן השורה במשרד המבקר, הורה המשרד לבדוק את הטענה ביסודיות, כולל על ידי קצין הביטחון של משרד המבקר ובלי כל השתהות. בבדיקה, שכללה תחקור עובדים במשרד, לא נמצאו ראיות לצפייה באתרים פדופילים".

"משרד מבקר המדינה פנה בנושא גם לממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה. הנציבות קבעה כי בנסיבות העניין – גלישה באתרים פורנוגרפיים באינטרנט - נציבות שירות המדינה לא תטפל בעניין, אלא משרד מבקר המדינה הוא שיקיים טיפול משמעתי, כמקובל. משרד מבקר המדינה פועל בהתאם".

הפרטים המלאים של הפרשה יפורסמו בסוף השבוע על ידי יעקב שלזינגר, עורך מקומון "עובדה" המופץ באזור העמקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק