מלכת היופי של המגזר הערבי לשנת 2008 (צילום: פוראת נסאר, חדשות)
מלכת היופי הערבייה | צילום: פוראת נסאר, חדשות

בהשתתפות מאות אנשים הוכתרה אמש מלכת היופי החדשה לשנת 2008 של המגזר הערבי "מיס לאילאך", תחרות יופי שנערכת זו השנה החמישית ברציפות ומאורגנת על ידי הבעלים של עיתון אסינארה ו"משעור מדיה" . הטקס התקיים באולמי סמיראמיס בשפרעם.

מלכת היופי החדשה היא סטיפאני זקאק מיפו בת 19 שסיפרה בהתגרשות כי היא ידעה את התוצאה מההתחלה והיתה בטוחה שתזכה בתואר הנכסף. זקאק גברה על 11 מתחרות אחרות.

התחרות נמשכה כששה חודשים. בתקופה זו נסעו המתמודדות לירדן ונפגשו עם ועדת שיפוט המורכבת משופטים ושופטות מירדן ולבנון . ההחלטה להכתרה היתה של הועדה המקומית שהעבירה את הכתר מהמלכה היוצאת מירי אבו ערב מיפו, למלכה הנכנסת תושבת אותה העיר, אשר אישרה שלא נתקלה בהתנגדות מצד ההוריה להשתתפות בתחרות. " אני חושבת שהחברה הערבית משתנה", אמק זקאק", לחדשות 2. "חוץ מזה יש ערבים ויש ערבים. הגשמתי חלום וזו תחילת הדרך לקראת קריירה בדוגמנות ובאופנה".

שר התרבות והספורט ראלב מג'אדלה שנכח בטקס אמר כי הוא תומך בתחרויות מלכת היופי במגזר הערבי. "זה תורם הרבה לאישה הצעירה", אמר.

וידא משעור המו"ל של עיתון אסינארה אמרה בסיום הטקס לחדשות 2 :"זה כבוד בשבילינו שאנחנו הראשונים במגזר אשר מארגנים תחרות שכזו וכל שנה יש לנו סיפורים חדשים עם מתמודדות חדשות מכל מקום בארץ . זאת הזדמנות פז לבנות על מנת לבלוט".
יש לציין שזו הפעם הראשונה שהתחרות מועברת בשידור ישיר באתר האינטרנט של העיתון לעולם הערבי .