גם משפחת ברון מבית שמש צפתה בכתבה ששודרה ב"אולפן שישי" על הילדה נעמה בת ה-8 שהותקפה ברחוב על ידי קיצונים חרדים, אבל בניגוד לכל המדינה שראתה והזדעזעה - שני ההורים ותשעת ילדיהם דווקא לא הופתעו. הסיבה: הם עברו בדיוק את אותה מסכת הטרדות והשפלות בעיר.

המשפחה המשתייכת לזרם הדתי-לאומי התגוררה עד לפני 4 חודשים ברמת בית שמש ב', שכונה חרדית בבית שמש. רות ברון, אם ל-6 בנות ו-3 בנים, סיפרה היום לחדשות 2 באינטרנט על האיומים - החל ממכתבים ועד לאבנים.

במכתב שהציגה ברון נכתב, מאת "הוועד להצלת השכונה" כי "היות וזה זמן רב שהתקבלו תלונות על אופן התלבשות בנותיכם באופן שאינו תואם את רוח השכונה בה אתם גרים ואחרון הכבוד שהבן שלכם הפך ל'בור ברשות הרבים' המפיל חללים חללים מבני הנוער, בחשיפתו אותם למושגים נוראים... הוחלט באופן ברור אצל רבני השכונה שעליכם לעזוב את שכונתנו באופן מיידי".

"זרקו אבנים מראש בניין, ירקו, צעקו"

המכתב מסתיים במילים: "... נקווה מאוד שמכתב זה יפעל את פעולתו ולא נצטרך לבקש בדרכים אחרים (הטעות במקור), ופחות נעימים".

מכתב האיומים. ממילים למעשים (צילום: חדשות 2)
מכתב האיומים. ממילים למעשים | צילום: חדשות 2

וזה לא נגמר כאן. רות סיפרה כי "באחת הפעמים זרקו אבנים על אחת הבנות שלי מראש הבניין, רק במקרה לא פגעו בה. על אחת הבנות האחרות ירקו, היו מפחידים את הבנות וצועקים עליהן".

"זה בגלל הלבוש, בגלל שאנחנו שונים מהם", הסבירה בכאב. "אנחנו לא מתלבשים כמו חרדים. רוב האנשים הם בסדר גמור, אבל מדובר בקבוצה קטנה ואלימה, אלה היו בעיקר אותם אנשים בכל פעם".

"הם לא מפחדים משום רב"

לדבריה, "אין להם מה להפסיד, הם לא מפחדים משום רב, ומאף משטרה". לדברי המשפחה, הוגשו לאחרונה תלונות בנושא למשטרת בית שמש.

שרה ברון, בית שמש (צילום: חדשות 2)
שרה ברון בת ה-16 מציגה את המכתב | צילום: חדשות 2

"ניגשו אלינו אנשים אחרים, גם כאלו שאנחנו לא מכירים בכלל ואמרו לנו 'אתם בסדר, אלה הם שלא בסדר'. היו אומרים לנו שזו לא דרך התורה", סיפרה רות והוסיפה כי ברמת בית שמש ב' כבר לא נותרו כמעט משפחות דתיות-לאומיות.

עזבו את רמת בית שמש בעקבות האיומים

המשפחה עזבה לאחרונה לרמת בית שמש א', שכונה מעורבת בעיר, "אבל אנחנו לא מצליחים למכור את הבית הקודם כבר 4 חודשים. אף אחד לא רוצה לגור שם. יש לנו עכשיו משכנתא ענקית, ועם 9 ילדים זה לא קל בכלל", סיפרה.

"הסיפור הזה השפיע על הילדים שלי, על הלימודים. לחיות בפחד ולחץ זה קשה מאוד. אם לנו המבוגרים היה קשה, אז בוודאי שגם לילדים", סיכמה. 

הפנייה הראשונית של משפחת ברון הגיעה אלינו באמצעות חדשות 2 בפייסבוק. אתם מוזמנים לשלוח אלינו סיפורים חשובים ומעניינים, גם למייל האדום . סיפורים, תמונות או קטעי וידאו טובים במיוחד עשויים להגיע גם למהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק