הגבול נסגר. מסתננים בסיני, ארכיון (צילום: יובל יצחק)
מתקשים להתמודד עם התופעה. ארכיון | צילום: יובל יצחק

נתונים מדאיגים של מספר המסתננים לישראל: רשות האוכלוסין וההגירה מדווחת כי מתחילת חודש נובמבר חצו את הגבול ממצרים כ-950 מסתננים, כש-620 מתוכם נכנסו לישראל - רק בסוף השבוע האחרון.

מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה פנה היום למזכיר הממשלה בעקבות הנתונים האחרונים, וביקש לקיים דיון דחוף בסוגיה, במטרה לקדם פתרונות מיידיים לעצירת הגידול במספר המסתננים.

בחודשים האחרונים חלה עלייה מספר המסתננים, כאשר רק בחודש אוקטובר עמד מספרם על כ-2,100. לדברי רשות ההגירה, רובם המכריע של המסתננים מגיעים ממדינות אליהן לא ניתן כרגע להחזירם, דבר המקשה על הטיפול בתופעה.

עוד טוענים ברשות ההגירה, כי כיום לא קיימת כל פעולת הרתעה בנושא, וטרם הוקם מתקן שהייה בדרום. לדבריהם, מכיוון שלא מואצת בניית הגדר בגבול ולא מקודם משא ומתן לקליטת מסתננים הדבר מביא להתגברות התופעה בכל יום ויום.

"בכל חודש אנו עדים לעוד ועוד מסתננים המגיעים לישראל ללא חשש. רשות האוכלוסין מצדה ערוכה לביצוע אכיפה מיידית כנגד העסקה לא חוקית של מסתננים אולם מנועה מלעשות כן עד לבניית מתקן השהייה. המערכת חייבת להתעורר לפני שנמצא עצמנו במצב בו לא נוכל להתמודד עוד עם התופעה", טוענים ברשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק