יש כבוד: טומרקין במקום ה-7 בגמר (צילום: חדשות 2)
יעקב טומרקין. עשה את זה בגדול | צילום: חדשות 2

אחרי 12 שנים יבשות בנציגות הישראלית לגמר בבריכה האולימפית, עשה זאת הערב יעקב טומרקין. בגיל 20 הוא העפיל למקום השביעי בתחרות, והביא נחת וגאווה רבה לספורט בארץ.

ההישג שגרף טומרקין בא בניגוד לתחזיות הפסימיות, שניבאו שיצליח לגרוף את המקום האחרון במקצה גמר ה-200 מטרים בשחיית גב. הערב הוא גרף, כאמור, את המקום השביעי והמכובד - כשהשעון עצר על 1:57:62 דקות. טומרקין הצליח אומנם לגרוף הישג טוב יותר בחצי הגמר - שאותו סיים כעבור 1:57:33 - אולם התוצאה שלה זכה הערב מהווה שיא ישראלי של כל הזמנים. 

את המקום השלישי בתחרות תפס ראיין לוכטה האמריקני. אירייה יושוקו מיפן דורג במקום השני וזכה במדליית הכסף, והזוכה הגדול במקצה זה הוא האמריקני טיילר קלארי, ששבר שיא אולימפי חדש של 1:53:71 דקות - מה שזיכה אותו במקום הראשון ובמדליית זהב.

על ההישג הנאה שגרף טומרקין ביום השישי למשחקים האולימפיים בלונדון מעיבות תוצאות חלשות שגרפו הספורטאים הישראלים קודם לכן. הג'ודאי אריק זאבי הודח בקרב הראשון בתום 43 שניות בלבד. גם צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך נחלו אכזבה כואבת אל מול מתחריהם האמריקניים, שדורגו במקום הראשון בעולם. לקראת ערב זכתה השייטת לי קורזיץ במקום השלישי וירדה בדירוג הכללי. עוד קודם לכן, נפסל שחר צוברי בשיוט החמישי - אחרי שזינק מעמדה אסורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק