שר התחבורה ישראל כץ כינס היום בלשכתו בתל אביב מסיבת עיתונאים, בה סיפר על צעדים חדשים להפעלת הרכבת והדגיש כי הסכם מיקור לתחזוקות הקרונות יתקיים. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

במהלך מסיבת העיתונאים אמר כץ: "היום הסתיים פרק הזמן שעליו סוכם בבית הדין לעבודה. נעניתי לבקשת השופטת לקסר למשא ומתן, אך לצערי לא הושג בין הנהלת הרכבת להסתדרות וועד העובדים. אני חייב לשבח את יו"ר ההסתדרות שנקט מאמיצים אבל יו"ר ועד העובדים הטילה וטו וטרפדה כל הסכם שהתגבש".

שר התחבורה הדגיש: "באחריותנו לארגן את הרכבת מחדש ולאפשר שירות אמין לכלל הציבור, לכן ברצוני להודיע על נקיטת הצעדים הבאים - הנהלת הרכבת תחזור ליישם את ההסכם שנקבע לתחזוקת הקרונות, ויוקמו שלוש חברות בת עם המגזר העסקי, שיפעלו על מנת לשפר את הרכבת".

אדרעי. "משבר מבוים" (צילום: חדשות 2)
גילה אדרעי. יו"ר ועד העובדים | צילום: חדשות 2

"מתפקידנו להחזיר את רכבת ישראל לשליטת הציבור", הסביר כץ והוסיף: "לא אאפשר מצב שבו הציבור יהיה בן ערובה בעקבות קומץ שהשתלט על הרכבת. לדבריו, "הנהלת הרכבת היא שתטפל ברכבת - אי הטיפול של היום זה האסון של מחר".

כץ: "אם ימשיכו השביתות לא יהיה מנוס מסגירה"

עוד אמר כץ: "אם יהיו תופעות של שביתות לא יהיה מנוס מסגירת חברת הרכבת. הרכבת חשובה לנו, אנו מוכנים להשקיע, לתגמל ולתמרץ את העובדים".

מתחת לבניין בו התקיימה מסיבת העיתונאים נערכה הפגנה של תנועת "מאבק סוציאליסטי", בה מחו המפגינים נגד הפרטת הרכבת. המשתתפים בהפגנה קראו להשבית את המשק כולו אם יפריטו את הרכבת, וטענו כי מיקור חוץ זה עבודת קבלן לכל דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק