זירת הפיגוע בארמון הנציב, בשבוע שעבר (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
אבן הושלכה על הרכב | צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פחות מיממה לאחר יידוי האבנים בירושלים ממנו נפצעה בינוני הפעוטה אביגיל בן ציון, הוריה שיחזרו את האירוע. בתם בת השנתיים עדיין מאושפזת, לאחר שחל שיפור במצבה, והאם שירין מצהירה: "אני לא אחזור לכביש הזה, לא יכול להיות דבר כזה בטעות". בית המשפט השלום בירושלים האריך עד יום שני את מעצרם של ארבעת החשודים במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אביגיל תהיה בסדר", אמרה שירין בשיחה עם חדשות 2 Online. "יש לה שברים בגולגולת ואנחנו מחכים. לא חשבתי שמשהו כזה יכול לקרות. בהתחלה חשבתי שזו תאונה, אבל אז הבנתי מהר מאוד שלא התנגש בנו שום רכב. אני לא יכולה לדבר עליהם כאנשים - אלו דמויות שמחליטות לפגוע בילדים, אין לי מה להגיד עליהם".

זירת האירוע בארמון הנציב (צילום: חדשות 2)
זירת האירוע בארמון הנציב | צילום: חדשות 2

"ניסיתי לבדוק את הילדים, ברגע שראיתי שהבת פצועה ישר התקשרתי למד"א והמשכתי בנסיעה. הילד בן החמש היה מבוהל, כי הבין שמשהו לא בסדר. גם התאומים הבינו שמשהו לא בסדר. אני תפקדתי בקור רוח, זה מה שהיה צריך לעשות באותו רגע", תיארה שירין את רגעי הזוועה.

האב, אסף בן ציון, אמר כי למיטב הבנתו לא נשקפת סכנה לבתו הקטנה: "לא הערכנו שמשהו כזה יכול לקרות, זה נמצא בתת מודע ולא ידענו שזה יקרה לבת שלי. אנחנו קודם כל רוצים להבין מה מצבה, כרגע מתרכזים בהחלמה שלה. הבנתי שזה עניין של כמה שבועות, מקווה שלא חודשים, וזה כרגע מה שחשוב לנו", הוסיף אסף. 

"אישתי נהגה ברכב וחשבה שזו תאונה ועצרה את הרכב, בו היו עוד שני ילדים - התאום של אביגיל והאח הגדול. יש המון אנשים ששולחים עידוד ומתפללים".

"הותקפתי רק כי אני מגן על ישראל" (צילום: חדשות 2)
"נעמיד את הפושעים לדין". נתניהו | צילום: חדשות 2

החשודים קשרו עצמם למעשה

הלילה נעצרו ארבעה חשודים ביידוי האבנים ובפציעת התינוקת אביגיל בן ציון באורח בינוני. כוחות משטרה ממרחב מוריה בירושלים ושוטרי יס"מ עצרו ארבעה צעירים, תושבי הכפר צור באחר בבירה, בחשד למעשה. מהמשטרה נמסר כי הארבעה קשרו את עצמם למעשה בחקירתם. הארבעה, בני 15-20, נעצרו סמוך לשעה 2 בלילה בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי המשטרה.

אביו של אחד החשודים, נער בן 16 וחצי, הכחיש את ההאשמות כלפי בנו: "הוא לא זרק שום אבנים ולא היה במעצר אף פעם. יש שם הרבה אנשים באזור התקרית שבאים עם כבשים, ויש אנשים שזורקים על הכבשים אבנים ויכול להיות שאבן פגעה ברכב בכביש". לטענת האב, האירוע לא התרחש על רקע לאומני: "מאז שנגמרה האינתיפאדה ועד היום לא היה שום אירוע כזה שיצא מהכפר". 

הבוקר (ו') נמסר מבית החולים הדסה עין כרם כי מצבה של אביגיל מוסיף להשתפר. "במהלך הערב והלילה השתפר מצבה. היא בהכרה והיא עדיין בהשגחה רפואית", אמר פרופ' איתן כרם, ראש אגף הילדים במרכז הרפואי הדסה. "נעשה היום מספר בדיקות על מנת להעריך את מצבה, ואנחנו מקווים שהיא תמשיך להשתפר".

החשודים במעשה בבית המשפט (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
החשודים במעשה בבית המשפט | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

נתניהו: "מאחל החלמה מהירה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול (ה') למקרה, והבטיח כי "אנחנו נמצא את הפושעים ונעמיד אותם לדין". בטקס הדלקת נר שני של חנוכה בכותל המערבי ביקש נתניהו למסור איחולי החלמה מהירה לתינוקת אביגיל. "הדבר הראשון שהייתי רוצה לעשות בערב הזה הוא לשלוח איחולי החלמה מהירה ושלמה לתינוקת הקטנה שנפצעה על ידי פושעים כאן בירושלים", אמר.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל התייחס מוקדם יותר לפציעתה של התינוקת ואמר: "מדובר באירוע חמור שמצטרף לשורת אירועים ארוכה ומסוכנת. אני מחזק את ידי ראש הממשלה לפעולה נחושה ומהירה לחיסול תקופת האבן".

האירוע התרחש אמש בשעה 17:40. מחקירה ראשונית עולה כי אבן הושלכה אל עבר הרכב בו נסעה התינוקת עם אמה ואחיה ברחוב אשר וינר בעיר, ככל הנראה מכיוונו של הכפר הפלסטיני הסמוך צור באחר.