פצוע קשה ממכת ברק: צעיר נפגע אמש (ראשון) ממכת ברק בשטח, סמוך לקיבוץ רמת השופט. הוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא מורדם ומונשם - ומצבו מוגדר קשה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצעיר נפגע ככל הנראה מברק בשטח פתוח בקיבוץ במועצה האזורית מגידו. חבריו חברו למד"א וסיפרו להם שהיה גשם כבד, הם ראו ברק ואז את החבר שלהם מוטל על הארץ. 

"חברנו לרכב סמוך לרמת השופט", סיפר פראמדיק מד"א, אלמוג שק. "העבירו אלינו צעיר כבן 18 עם סימני פגיעה מהתחשמלות, מיד הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה, הנשמה, טיפול תרופתי וחימום, ופינינו אותו בדחיפות לביה"ח תוך המשך טיפול כשמצבו קשה ויציב".

"חייו ניצלו הודות לטיפול הראשוני שהעניקו לו חבריו, שכלל הוצאת נוזלים מדרכי הבליעה", מסר ד"ר שחר גרונר, כירורג בכיר בבית החולים רמב"ם. 

שתי פגיעות ברק קשות - תוך חודשיים בלבד 

לפני כחודשיים, כתוצאה מפגיעת ברק בחוף זיקים, מת הנער אשר חזות בן ה-14. הוא הובהל לבית החולים במצב אנוש, ולאחר שחלה הידרדרות במצבו - הוא נפטר. 

אשר בן ה-14 שנהרג מפגיעת ברק
מת כתוצאה ממכת ברק. אשר חזות ז"ל | עיבוד: באדיבות המשפחה

בשבוע שעבר, פרסמנו כאן את הקלטות השיחה למד"א לאחר פגיעת הברק, שהתבררה כקטלנית. בשיחה נשמע אחיו של אשר חזות ז"ל, אלעזר, מזעיק את כוחות ההצלה.  

מוקד מד"א: "מד"א שלום"
אלעזר: "דחוף לחוץ זיקים. שלושה התחשמלו"
מוקד מד"א: "ממה?"
אלעזר: ברק. "אני גם התחשמלתי מתחנן"
מוקד מד"א: "אתה ראיתי את הברק?"
אלעזר: "כן"
מוקד מד"א: "שלחתי אמבולנס, הם עונים?"
אלעזר: "3 לא עונים לא מגיבים".

בזמן הזה הגיעו לאזור המצילים בחוף, וניסו לסייע במאמצי ההחייאה. אלעזר הפציר במוקד שיזניקו מסוק:

אלעזר: "מסוק מהר מתחנן"
מוקד מד"א: "הזעקנו את כל הכוחות"
אלעזר: "אשתי בת 21 אחי בן 14 הגיע מד"א"
מוקד מד"א: "כוחות מד"א מגיעים במהירות למקום. תן לי דיווח"
אלעזר: "3 נפגעים.. תזמיני ארבע על ארבע, כן זה ממש בתוך החוף".

"התמונות הקשות של כולם מוטלים על הרצפה זה משהו שחקוק לי בזיכרון", שחזר אלעזר את האירוע הקשה. "אשתי לא היה לה דופק, הדופק שלה לא היה חוזר אם לא היו מגיעים אנשים". מודעת האבל של אשר ז"ל עודנה תלויה על דלת הבית, ובני המשפחה והחברים מספרים על הילד המיוחד שאהב לתופף ולסייע לאנשים.

בני המשפחה לא כועסים על איש, ורק מבקשים להמשיך את דרכו המיוחדת. "אנחנו מקווים להמשיך להנציח אותו בצורה כזו בצורה חיובית, אשר לא נעלם", סיפר האב.