הסנדלר הולך יחף? כולנו מפחדים לחצות את פסי הרכבת רגע לפני שירד עלינו המחסום - ונקלע לתאונה. עבור עובדת אחת ברכבת ישראל, הסיוט הזה התממש בסוף השבוע, לאחר שרכבה נפגע על ידי קטר בזמן שניסתה לחצות את המסילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום שישי האחרון, בשעת צהריים, יצאה העובדת ממוסך הרכבת בחיפה עם רכבה הפרטי, וניסתה לחצות את הפסים. בתמונות ממצלמת האבטחה שתיעדו את נסיעתה, ניתן לראות כיצד לפתע הגיחה הרכבת - ופגעה בצידה של המכונית.

לאחר המקרה התברר כי הנהגת, שיצאה מהאירוע ללא פגע, ניסתה לצאת מהשער האחורי של המתחם, המכונה "מתחם הדיזלים", ומשמש את עובדי החברה. במקום לא הותקן כלל מחסום רכבת - אלא כזה שמשמש רק לתיחום האזור, ולכן לא יכלה לדעת כי הרכבת נוסעת לכיוונה.

על פי גורם המקורב לעובדים במקום, מי שאמור להתריע מפני התנגשות עם הרכבות הנעות במקום - הוא השומר המופקד על האבטחה. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הבהיר: "במקרים רבים נמנעו אסונות - במזל".

עובדים רבים במקום מספרים כי קיים במתחם שדה ראייה מוגבל, שלא מאפשר להם לצפות את הגעתה של הרכבת. הפעם - למרבה המזל, זה הסתיים רק בנזק קל וללא נפגעים.

דבריו של עובד התחנה (צילום: חדשות 2)
לא ראתה אותה מגיעה. הרכבת | צילום: חדשות 2

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "השטחים התפעוליים במוסכי הרכבת מכילים מספר רב של מסילות והעובדים הנוסעים בשטחים אלו עם רכבם הפרטי, מודעים לכך שעליהם לנהוג במתחם בזהירות ובאחריות ולעצור לפני חצייה של מסילת רכבת. נציין כי באזורים אלו מהירות הרכבות הינה איטית ביותר, וכי אירוע זה הסתיים ללא נפגעים".

"יחד עם זאת, החלה הנהלת החברה ביישום תוכנית שתכליתה צמצום למינימום של מספר כלי הרכב הנכנסים לשטחים תפעוליים, כפי שמקובל במקומות דומים כגון שדות תעופה, מפעלי תעשייה וכן הלאה".