אתמול נחת בארץ "הרב" אליאור חן, אשר עמד על פי החשד בראש כת סדיסטית שהתעללה בילדי משפחה בירושלים. אחד מהם עדיין שוכב בבית החולים כשהוא סובל מפגיעה קשה בראשו. בריאיון ראשון לתכניתו של אברי גלעד מספר ד', אביהם של הילדים על הניסיון לשקם את חיי המשפחה ומביע חשש שחן לא ייענש.

"אני עדיין דואג כי האיש הזה מסוכן. הוא תחמן, צבוע ויודע לשחק אותה עד הסוף", אומר ד'. "לא בטוח שיתפסו אותו". האב מספר כי ילדיו היו נוכחים בזמן שחן נכנס לבית המעצר במגרש הרוסים בירושלים. "הם צעקו, הם רצו לקלל את מי שעשה להם את הדברים האלה", ציין. "זה היה כמו סוג של השגחה".

ד' מספר שחן, אותו הכיר בזמן הלימודים, נהג לשמור על קשרים אישיים עם כל אחד ממכריו ודאג שלא יידעו זה על זה. "הוא עבד כמו ראש מוסד", הסביר.

עכשיו מנסה האב להתמודד עם המציאות ומקווה לטוב. "הלוואי שזה יהיה ההתחלה של הסוף", הוא אומר. "אנחנו ממשיכים. מה שהיה אי אפשר למחוק, אפשר לגדול משם".

המשטרה: חן יואשם גם בניסיון לרצח 

המשטרה מתכוונת להכניס לכתב האישום נגד "הרב המתעלל" אליאור חן גם אישום בניסיון רצח - כך אמרו חוקרי המשטרה בדיון הארכת המעצר שנערך היום. עם זאת, בבירור עם משרד המשפטים עולה כי מכיוון שהסעיף לא הוזכר בהסדר ההסגרה לא ניתן יהיה להכלילו בכתב אישום.

בית המשפט השלום בירושלים האריך ב-8 ימים את מעצרו של חן, שנחת בתום תהליך הסגרה ממושך מברזיל, וקבע כי יש חשש ממשי שחן ינסה להמלט שוב מהארץ.

חן, החשוד כי עמד בראש כת סדיסטית שפגעה בילדים, יואשם ככל הנראה בתקיפת ילדים בנסיבות מחמירות. חוקרי המשטרה אמרו בדיון כי חן אף איים על הילדים שאם לא יתנהגו כפי שהוא רואה לנכון - הוא יפגע בהם. 

השופט בדיון אמר בהחלטתו כי קיים יותר מחשש סביר שחן אכן עמד מאחורי ההאשמות נגדו. עוד הוסיף כי הסיבה להארכת מעצרו נעוצה בצורך להמשיך את חקירתו וגם בשל החשש שינסה לפגוע בחקירה וינסה להימלט מהארץ.

"עבירות מתוך רשעות"

אליאור חן (צילום: חדשות 2)
אליאור חן מובל מהניידת לבית המשפט, היום | צילום: חדשות 2

פרקליטו של חן, עו"ד אריאל עטרי, הגיב לדברי נציגי המשטרה ואמר: "בית המשפט לא יכול להאשימו בעבירות שלא סוכמו מראש עם בית המשפט בברזיל", ולכך השיב נציג המשטרה כי "מדובר בעבירות שנעשו מתוך רשעות".

"איש לא מתווכח שאליאור חן עשה את טעות חייו כשיצא מהארץ", הוסיף עו"ד עטרי, "תפילתנו הגדולה היא שחן יעמוד בפני שופט שלא היה חשוף לפרסומים הקשים נגדו". לדברי נציגי המשטרה, יש להאריך את מעצרו של חן בשל החשש כי הוא ינסה לפגוע בחקירה במידה וישוחרר. עוד מתחזקת ההערכה, לטענתם, כי חן ינסה להמלט מהארץ אם לא יישאר תחת השגחה קבועה.

החשוד עצמו, שככל הנראה אינו מודאג ממצבו, שמר על חיוך לאורך הדיון כולו, ובני משפחתו הגיעו לתמוך בו בבית המשפט. "אני סומך על בית המשפט ומאמין שבני חף מפשע", אמר אביו של חן לחדשות 2 באינטרנט. בנוסף ניסתה אימו לחזק את ידיו וצעקה לו "שהשם ישמור אותך". כשנכנס חן לבית המשפט, אמר להגנתו: "נעשה לי עוול".

כתבות נוספות בנושא:

הערכה: כתב אישום נגד אליאור חן בתוך שבועיים

חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק