פריצות לבתים הפכו מזמן למכת מדינה. הפורצים חודרים לבתים פרטיים וגונבים רכוש וכסף, אך יש מקרים בהם מעשה הגניבה מסתיים במפח נפש של ממש. מקרה כזה אירע בסוף השבוע האחרון, כאשר פורץ נכנס לבית משפחת אליהו בבאר שבע וגנב, לעיני המצלמות, את רוקי, כלב הזאב של המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מצלמות האבטחה, שהוצבו בפתח הבית, תיעדו את הגנב מושך את רוקי ברצועה אל מחוץ לדלת החצר. בסרטון ניתן להבחין כי הכלב מתנגד לגנב ומנסה בכל כוחו למנוע ממנו להוציא אותו מהבית, תוך כדי שהוא נובח. לבסוף הצליח הגנב להוציא את רוקי מהבית, ומאז נעלמו עקבותיו.

מי ראה? הכלב רוקי, ארכיון (צילום: רן אליהו)
מי ראה? הכלב רוקי, ארכיון | צילום: רן אליהו

"בבוקר יום שישי האחרון אמא שלי העירה אותו בבהלה לאחר שהגיע הביתה ולא ראתה את רוקי בחצר על אף שהיה קשור", סיפר רן אליהו, בעליו של הכלב. "התעוררתי במהרה ובאמת ראיתי שהוא לא בחצר ואין זכר לרצועה שלו. התחלנו לחפש בכל השכונה ובאזור הבית ולא מצאנו כלום".

בהתייעצות עם אמו החליט אליהו לבדוק את מצלמות האבטחה שבחצר. "הסתכלנו במצלמות וראינו את הבחור נכנס לחצר מהשער האחורי ולוקח את הכלב", אמר רן, "ראינו שרוקי נבח עליו ואיך הגנב מושך אותו ברצועה. רואים שרוקי לא רצה ללכת איתו, הוא משך אותו עד שהצליח להוציא אותו מהבית. אני מאמין שהוא הגיע במיוחד לבית שלנו כדי לגנוב את הכלב".

"הפצתי את הסיפור בפייסבוק", הוסיף אליהו, "הגשתי תלונה במשטרה ואני מקווה שאולי מישהו ראה אותו. הצעתי פרס כספי למי שימצא אותו. אני מקווה מאוד שמטפלים בו בסדר, לפי הצילומים לא נראה שלבחור אכפת ממנו ואני מקווה שהוא לא מכר אותו".

 אם ידוע לכם היכן נמצא רוקי או במקרה ויש למכם מידע נוסף על מקום הימצאו אתם מוזמנים ליצור קשר עם רן במספר 052-5698490.