ג'רבי נפרדת מהמזרון - עם מדליית זהב (צילום: רויטרס)
האלופה תורמת לחברה | צילום: רויטרס

רק לפני שבועיים זכתה הג'ודאית ירדן ג'רבי במדליית ארד במשחקי ריו - והיום (שלישי) היא הודיעה על מעשה טוב למען צדקה. ג'רבי פרסמה באתר "איביי" מודעה למכירת תגית השם מגב חליפת הג'ודו: הכסף יועבר למחלקה לילדים חולי סרטן בבית החולים איכילוב. עד כה נאספו הצעות רבות, כשהגבוהה ביותר היא יותר מעשרת אלפים דולרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ג'רבי עשתה מעשה דומה גם אחרי הזכייה באליפות העולם ב-2013, והחליטה לחזור על כך גם כעת כדי לגייס כספים למחלקה הקרובה לליבה. המכירה הפומבית תסתיים ב-29.9.

בפוסט שפרסמה בפייסבוק הסבירה ג'רבי את המהלך: "לפני שלוש שנים זכיתי בתואר אלופת העולם והחלטתי להחזיר לקהילה ולחברה. מכרתי במכירה פומבית את תגית השם המיוחדת מאליפות העולם, והצלחתי לגייס 15,000 שקלים מטל קידר שרכש את התגית חתומה וממוסגרת".

"את הכסף תרמתי לעמותת ידידים למחלקה של ילדים חולי סרטן בבית חולים איכילוב", הוסיפה. "אז זה הצליח, והחלטתי לעשות את זה שוב - אני מעלה למכירה פומבית את תגית השם שלי מאולימפיאדת ריו 2016 עם חתימה שלי על התגית".

התווית שנמכרה ברשת (צילום: צילום מסך)
התווית שנמכרת ברשת | צילום: צילום מסך

"הילדים הם הגיבורים שנלחמים כל היום"

"אם הזוכה יהיה ישראלי אשמח להעניק לו אותה בעצמי", ציינה המדליסטית, "כל הכסף ייתרם לאותה מחלקה בבית החולים איכילוב המוקדשת לילדים חולי סרטן. איני יודעת כמה אצליח לגייס, אבל כל סכום יעזור, ולו במעט".

ג'רבי הזכירה ילדה חולת סרטן אותה הכירה והעלתה זכרונות מביקוריה במחלקה: "אני נלחמת על מזרן הג'ודו אבל בביקור במחלקת הילדים ביחד עם פרופסור ביקלס פגשתי גיבורים אמיתיים, שנלחמים כל יום - ילדים שנלחמים ומנסים לשמור על שמחת חיים".

"לאחרונה נודע לי שלירן אור, ילדה מקסימה ואהובה אשר שמרתי איתה על קשר נפטרה. הידיעה הקשה על לירן היכתה בי והעציבה אותי מאוד, ובאותה מידה חיזקה את ההחלטה שלי להמשיך ולגייס כספים למחלקה. אנא מכם - שתפו, הפיצו, ספרו לחברים, שתפו את הלינק למכירה והכי חשוב- תהיו בריאים".