"אני מקווה שישימו לזה סוף כי זו מלחמה, ואנחנו צריכים להחזיר מלחמה" - כך מתארת החיילת טוראית דורון מטלון, שכונתה "פרוצה" ו"שיקסע", את האירוע החמור שהתרחש הבוקר באוטובוס בירושלים רק משום שסירבה לשבת בחלקו האחורי.

בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט, מסבירה החיילת מדוע לא היא הסכימה לוותר וטוענת שצריך להמשיך לפעול נגד התופעה ולחוקק חוקים הרבה יותר נוקשים נגדה.

"זה דבר שמאיים על החיים במדינה", אמרה מטלון. "אני מניחה שלא אנסה להטיף להם מוסר כי אין להם, אני אנסה להגן על עצמי. אני מאמינה שאם לא היה סדרן באוטובוס, היו יכולים לפגוע בי בקלות. זה חורג מכל גבולות ההיגיון".

דורון במדי צה"ל, אחרי תקרית האוטובוס (צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2)
טוראית דורון מטלון | צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2

האירוע התרחש הבוקר בקו 49, שנסע משכונת נווה יעקב לרמת אשכול. "אני משערת שזה שהייתי על מדים רק החמיר את המצב", אומרת דורון ומציינת שלא מדובר בפעם הראשונה שזה קורה. "עליתי בתחנה של הפיקוד ונעמדתי מקדימה, לא ראיתי את האברך או מתי הוא עלה. כשפניתי למעבר האברך התחיל לצעוק "מה אתה עושה פה חיילת?, לכי גם את לחלק האחורי, זה אוטובוס מהדרין ואת אישה".

מטלון לא ויתרה. "אמרתי לו שיילך בעצמו לחלק האחורי כי זה לא עובד ככה, והוא ענה: 'לא, זה קו שלנו, תלכי לחלק האחורי'. הסברתי לו שזה לא עובד ושיפסיק ואז הוא קרא לי פרוצה, ואחר המשיך וקרא לעברי 'שיקסע'", היא מתארת. "הייתי בשוק בהתחלה, אבל זו לא הפעם הראשונה שזה קורה, הייתה פעם נוספת שדוסים דחפו אותי מהאוטובוס כשניסיתי לרדת ממנו".

מבחינת מטלון, קשה לה לומר מה יהיה בעתיד. "אני לא יודעת מה להגיד להם כי זה מצב חמור, שיאמינו במה שהם יאמינו אבל שכבוד האדם לא יעלה על כבוד הדת שלהם", אמרה. "אני חושבת שהם פוגעים גם בנשים שלהם. הכל שם איומים, זו בעיה עמוקה. אני לא יודעת איך להתייחס לזה".

כבר מחר: כתב אישום נגד החרדי שקילל

ירושלים תגיש כנראה כבר מחר כתב אישום נגד הצעיר החרדי שנעצר הבוקר לאחר שקילל חיילת וכינה אותה פרוצה במהלך נסיעה באוטובוס ברמת אשכול. על פי החשד, החרדי החשוד הורה תחילה לחיילת לקום מהמושב בקדמת האוטובוס ומשסירבה קילל אותה.

מפקד משטרת ירושלים ניצב ניסו שחם הודה היום במהלך דיון בכנסת כי למשטרה אין מידע על היקף תופעת קווי המהדרין משום שלדבריו נשים ממעטות להתלונן. פרקליט המדינה משה לדור התייחס היום לראשונה לתופעה ואמר שהוא בוחן כיצד ניתן לנהוג מולה.

מפקדה של החיילת שיבח את התנהגותה 

אלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי, שמטלון משרתת בלשכתו, שוחח בצהריים עם החיילת שסירבה להיענות לדרישת גבר חרדי בירושלים לעבור אל חלקו האחורי של האוטובוס - ובתגובה זכתה לכינוי "פרוצה". מזרחי שיבח את החיילת שעמדה בהתנגדותה והדגיש כי "מדובר במעשה פסול שעומד בניגוד לכללי החיים במדינה דמוקרטית".

עוד אמר האלוף מזרחי לחיילת, שתוקפהּ עוכב תחילה על-ידי פקח של "אגד" ואחר כך הועבר למעצר במשטרה, כי הוא "גאה בה על נחישותה" וכי גם היא "צריכה להיות גאה כאזרחית וכלובשת מדים". הוא הדגיש כי צה"ל לא יקבל אירועים מסוג זה.

הדרת נשים - כתבות נוספות:

ראש העיר בית שמש נגד הילדה נעמה

חרדי קרא לחיילת "פרוצה" - ונעצר

נתניהו: "לחלק את בית שמש לשתיים"

שלט נגד מעבר נשים נתלה בירושלים

אלפים הפגינו בבית שמש: "כולנו נעמה מרגוליס"

המשפחה שגורשה מבית שמש בבלוקים, יריקות, צעקות ואיומים

"מי שמבזה ויורק – מקומו לא כאן"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק