במה השתפרו בתי החולים? (צילום: SORAPONG CHAIPANYA, 123RF)
אילוסטרציה | צילום: SORAPONG CHAIPANYA, 123RF

מטופל בבית חולים מאיר בכפר סבא ניסה לתקוף אמש (שלישי) אחות בחדר המיון: הסיבה לתקיפה, כך לדברי המוסד, היא זעמו של המטופל שהתבקש להזיז את רכבו מחנייה המיועדת לאמבולנסים ורכבי חירום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עמיתים לעבודתה של האחות סיפרו שלאחר הבקשה, נכנס המטופל באגרסיביות למחלקה וניגש לחדר בדיקה במיון עם מצלמה, תוך מצמיד את הטלפון שלו לפרצופה של האחות וניסה לחנוק אותה. המטופל נהדף בהצלחה בידי המאבטחים, שחצצו בינו לבין האחות.

האחות סירבה תחילה להגיש תלונה במשטרה, משום שפחדה שהמטופל מכיר אותה ושירדוף אותה בבית החולים, שטיפל במקרה רק היום. "למה מחכים, לעוד אחות בקבר?", תהתה אחות אחרת שעובדת בבית החולים. "לא מספיק אחת שקבורה עמוק עמוק ועוד אחת שהיתה כבר עם רגל בפנים?".

"הרצח הבא - רק עניין של זמן"

חבריה למחלקה של האחות סיפרו על הרגעים הקשים שהיא עברה לאחר מכן: "היא בכתה, אמרה שהיא מבוהלת ודיברה על זה שהיא זאת שהייתה צריכה ללכת עם הפחד שהוא יתקוף אותה שוב, והיא זאת שהייתה צריכה להתמודד עם התחושות הקשות בבית אחרי המשמרת".

ח"כ איציק שמולי, יו"ר השדולה להגנה על צוותים רפואיים: "צוותים רפואיים שמקדישים את חייהם לטיפול באחרים לא צריכים להרגיש בעבודתם כלכך מאוימים. לצערי הלקח לא נלמד והרצח הבא הוא רק עניין של זמן כנראה. הממשלה חייבת להגביר את מערך האבטחה והאכיפה ולסייע לנו בקידום החוק להחמרת הענישה מול התוקפים, אחרת לא יבוא שינוי".

ח"כ איילת נחמיאס ורבין מהמחנה הציוני, יוזמת החוק להחמרת ענישה לתוקפי צוותים רפואיים: "קשה לשמוע על עוד מקרה, שמצביע על החמרה יומיומית של האלימות במערכת הבריאות.  ההרתעה כיום לא מספקת והגיעה העת לקדם את הצעת החוק שלי להחמרת ענישה לתוקפי צוותים רפואיים מ-3 ל-5 שנים.
אני קוראת לשרת המשפטים ולסגן שר הבריאות לסייע לנו בדחיפות כדי שנשלים את החקיקה כבר ב 2018, ואפנה לשרה שקד על מנת שתבחן כיצד נאכפים תיקי האלימות כלפי הצוותים במערכת הבריאות".

"הנהלת בית החולים פועלת נמרצות לשמירה על ביטחונם של אנשי הצוות ומגנה בכל תוקף אלימות מסוג כלשהו כלפי צוות מסור ומקצועי שכל מטרתו היא לטפל בחולים הפונים אליו", נמסר מבית החולים.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il