זירתה תאונה (צילום: דוברות איחוד הצלה)
זירתה תאונה | צילום: דוברות איחוד הצלה

שני צעירים כבני 18 נהרגו היום (רביעי) בתאונת דרכים חזיתית בין שני כלי רכב בכביש 383, בין כפר הריף לכפר מנחם. חוקרי המשטרה הגיעו תוך זמן קצר לזירה ופתחו בחקירה מאומצת של נסיבות התאונה הקשה. חקירה ראשונית מעלה כי נהג הרכב בו נסעו ארבעת הצעירים, תושבי בית שמש, נסע במהירות מופרזת, ובשלב מסוים סטה מהנתיב ופגע פגיעה חזיתית ברכב השני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה ביצעו פעולות החייאה בשני הצעירים שחולצו מהרכב כשהם ללא רוח חיים, אך נאלצו לקבוע את מותם. כמו כן פינו הצוותים לבית החולים קפלן שני הנוסעים הנוספים ברכב שנפצעו קשה, בהם נער כבן 17 עם חבלות גב וגפיים, צעיר כבן 19 עם חבלות ראש וגפיים. כמו כן פונתה לבית החולים איכילוב נהגת הרכב השני, צעירה כבת 20 עם חבלות בגפיים.

התאונה הקטלנית אתמול (צילום: מד"א)
2 חברים נהרגו בתאונה | צילום: מד"א
הרכב סטה מהנתיב ופגע ברכב אחר (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
הרכב סטה מהנתיב ופגע ברכב אחר | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

"מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד בין שני כלי רכב", תאר חובש רפואת חירום במד"א קארל רייפמן. "הרכבים נפגעו באורח קשה מאוד והיו מעוכים. מחוץ לאחד הרכבים שהיה הפוך על הגג בתעלה בצד הדרך שכבו שני פצועים כבני 17 ו-19 בהכרה, הם סבלו מפגיעות רב מערכתיות קשות, הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח והם פונו במהירות לבית החולים קפלן".

"שניים מנוסעי הרכב נלכדו כשהם מחוסרי הכרה, תוך כדי פעולות החילוץ המורכבות של הכיבוי ביצענו בהם מספר בדיקות רפואיות אך הם היו ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותם בשטח", הוסיף. "נהגת הרכב השני, צעירה כבת 20 שנלכדה ברכבה שהיה על הכביש חולצה במצב קשה, ופונתה תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים במסוק מד"א לבית החולים איכילוב".

על פי נתוני עמותת אור ירוק, משנת 2003 נהרגו בכביש 383 10 בני אדם, ו-135 בני אדם נפגעו, 25 מהם קשה ב-65 תאונות דרכים. רוב התאונות הן תאונות חזיתיות או תאונות מסוג חזית-צד המצביעות על המצאותם של צמתים מסוכנים.

"כביש 383 הוא כביש אדום ומסוכן עם תשתית שלא סלחנית לטעויות הנהג", אמר ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק. "הכי קל תמיד להאשים רק את הגורם האנושי אבל הכביש ימשיך לגבות את חייהם של רבים אם במשרד התחבורה לא ישפרו את התשתית, אסור לחכות לעוד הרוגים ורק אז לתקן את הליקויים. הגיע הזמן להפוך את הכביש לדרך שבטוח לנסוע בה".