רעיית רה"מ שרה נתניהו (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
שרה נתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

עובדת נוספת במעון ראש הממשלה תובעת את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו - כך מפרסם הבוקר (שישי) העיתון "ידיעות אחרונות". על פי הפרסום, מדובר בש"ר, עובדת ניקיון חרדית בת 24 ואם לשלושה, שהתקבלה לעבודה רק לפני חודשיים ונשארה בתפקידה במשך חודש בלבד. אתמול היא הגישה כתב תביעה אזרחית נגד שרה נתניהו משום שלטענתה עברה במעון ראש הממשלה מסכת התעללות בזמן הקצר שעבדה בו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מכתב התביעה שהגישה העובדת באמצעות עורכי הדין אורן גרוס, נעמי לנדאו ושירן הורוביץ ממשרד עוה"ד לנדאו ושות', עולה כי לאחר שהצליחה לעבור את ריאיון העבודה - שכלל מבחנים פסיכוטכניים, שיחה עם פסיכולוגית, תחקיר ביטחוני ובדיקת פוליגרף - היא הוזמנה לריאיון אצל הגברת נתניהו עצמה. "במהלך הריאיון הגברת נתניהו התעניינה לדעת אם התובעת בעלת רכב מאחר שאינה סובלת שמאחרים, וכלשונה: 'גם איחור של דקה זה סוף העולם מבחינתי'", נכתב בתביעה. "נתניהו ביקשה מהתובעת להיות זמינה גם במוצאי שבת והודיעה לה כי תעבוד שישה ימים בשבוע".

עוד טענה ש"ר כי "נתניהו ציינה כי היא אישה לחוצה ועסוקה ולכן היא מחפשת עובדים זריזים, ובלשונה: 'אני לא אוהבת שהולכים, אני אוהבת עובדים שרצים', והוסיפה כי זו הסיבה ש'אני לא מעסיקה עובדות שמנות'. בסיום הראיון ציינה הגברת נתניהו כי ש"ר תעבוד בצוותא עם עובדת נוספת (נ"ק) ואסרה עליה לדבר איתה, והוסיפה כי אם לא תציית להוראות היא תחטא כלפיה וכלפי היושב במרומים".

מכתב ההתנצלות לשרה נתניהו (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

"קוד לבוש קיצוני ודרישה לעבוד במכנסיים"

לדברי התובעת, את המשמעת הקשה שתיארה רעיית ראש הממשלה בריאיון היא פגשה לאחר שהיא התקבלה לעבודה. בין היתר מדובר באיסור על אכילה, שתייה ויציאה להפסקות במהלך היום, כמו גם "מסדרי ניקיון" שערכה הגברת נתניהו יחד עם בנה יאיר. בנוסף, תיארה ש"ר קוד לבוש קיצוני שכלל דרישה "להגיע לעבודה ללא איפור, ללא תכשיטים, ואסרה להשתמש בתמרוקי טיפוח ובקרמים". בנוסף דרשה נתניהו שש"ר תעבוד במכנסיים, וזאת כדי להיות "קלת תנועה" ו"זריזה". עם זאת, משום שהתובעת הינה חרדית היא הדגישה כי ההנחייה מנוגדת לאמונה והגברת נתניהו נאלצה להתפשר.

כמו כן נטען בתביעה כי הגברת נתניהו דרשה שעובדות מעון ראש הממשלה יתאמו ביניהן קוד לבוש, שנאסר על ש"ר להשתמש בשירותים במעון והיא נאלצה להשתמש בבית השימוש של המאבטחים שנמצא מחוץ לבית כמו גם איסור לשתות או לאכול במהלך היום. 

מקורבים למשפחת נתניהו: "זו איננה תביעה אמיתית"

הקרע בין ש"ר לגברת נתניהו הגיע בתחילת החודש, אז החלה ש"ר להתרעם על שעות העבודה הממושכות שלה. לאחר מכן היא נדרשה לפרוק מזוודה עמוסת נעליים, ולאחר שהיא פרקה את המזוודות "כעסה" הגברת נתניהו משום שזוג נעליים אחד אבד לטענתה. "הגברת נתניהו לא הרפתה והחלה להשתולל ולאבד עשתונות, התקרבה אליה בצעקות שבר עד אשר הרימה יד כדי להכות אותה", נכתב בתביעה".

מעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות)
מעון ראש הממשלה, ארכיון | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

עוד נכתב בתביעה כי "ש"ר ההמומה פרצה בבכי ובאלו המילים פנתה לגברת נתניהו תוך שהיא פוסעת לאחור ומנסה לחמוק מנחת זרועה: 'מה את רוצה ממני, אני מפחדת ממך, תעזבי אותי, תניחי לי'. הגברת נתניהו לא הרפתה, התקרבה אליה עוד ועוד ונצמדה אליה עד אשר הרגישה את הבל פיה. כאשר השתיים היו צמודות במרחק אפס, הרימה הגברת נתניהו את שתי ידיה כדי להלום בתובעת. ש"ר ניצלה את ההזדמנות, התכופפה וחמקה מתחת לידיה המונפות של הגברת נתניהו. היא ירדה לקומה הראשונה כשהיא ממררת בבכי ופנתה לצאת מהבית. מאז לא שבה למעון".

מקורבים למשפחת נתניהו מסרו בתגובה להגשת התביעה כי "זו איננה תביעה אמיתית. זהו ניסיון סחיטה של עובדת שהועסקה כמה ימים ועל זה היא מנסה לסחוט 225 אלף שקל. שוב מדובר בתביעת סרק מופרכת, מלאת שקרים, מועתקת וממוחזרת. שוב נעשה שימוש בשיטה הקלה והרגילה לקבל פרסום וכסף על ידי הכפשה של הגברת נתניהו ומשפחת נתניהו. אין סוף לרדיפה, אין סוף לשקרים ואין סוף לרצח האופי. אין ספק שגורמים חזקים עומדים מאחורי התביעה הזאת. לא מפתיע שמי שמייצגת את התובעת היא אותה נעמי לנדאו, עורכת הדין החברה במועצה ציבורית של עמותה הנתמכת על ידי הקרן החדשה, שעשתה את רדיפת שרה נתניהו למקצוע".

"ההכפשות שבכתב התביעה הן דמיוניות. רק כדי להמחיש את האבסורד שבתביעה, די להסתכל בלוח השנה. מתוך התקופה הקצרצרה (כחודש) שבה הועסקה התובעת, שהו ראש הממשלה ורעייתו בדרום אמריקה במשך עשרה ימים. הימים הנותרים של אותה תקופה כללו שבתות, ראש השנה, ערב יום הכיפורים ויום הכיפורים, בהם ממילא התובעת לא הייתה במעון. כלומר, נותרו רק כמה ימים בודדים בהם הייתה התובעת יכולה לראות את הגברת נתניהו. התקופה שבה שהתה התובעת במחיצת הגברת נתניהו קצרה יותר מכתב התביעה שלה".