פרשניתנו המדינית, דנה ויס, התייחסה הבוקר (חמישי) לראשונה להאשמות שפרסמה בעמוד הטוויטר שלה נגד העיתונאי גבי גזית, לפיהן הוא נהג לנשק על הפה במהלך פגישות במסדרון, והבהירה כי הדברים אכן קרו בכל פעם שנפגשו. בתכנית "דקלסגל" בגל"צ הוסיפה ויס כי "הדברים לא מגיעים כנקמה אלא כהזדמנות לתיקון חברתי" וציינה כי בחרה לספר על המקרה בעקבות העובדה שגזית המשיך עם ההתנהגות שבה פעל בעבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"האמת היא שלא תכננתי להיות חלק מהעניין הזה", התוודתה ויס באשר לקמפיין נגד ההטרדות המיניות. "אני מרגישה כבר הרבה זמן שקורה משהו והסתכלתי על אושרת קוטלר - תראו מה קרה בעקבות הדבר הזה - אחד האנשים החזקים בתעשייה הולך הביתה".

לדבריה, מה שהוביל אותה לכתוב את הציוץ נגד גזית הייתה ההתייחסות שלו לקמפיין "מי-טו", ואמירתו לפיה אפשר יהיה להגיד שלפני 45 שנה הוא "ליטף ישבן". "לכל אישה יש ארגז שלם של סיפורים חמורים יותר או פחות. צריך להתעורר ולהגיד לחברים - הגענו ל-2017 ומה שהיה אז לא יכול להיות בסדר היום. אני בספק אם גזית שם לב לזה כשהוא היה עושה את זה", ציינה ויס.

עוד אמרה ויס: "אני לומדת מהסיפור הזה המון דברים. למה נשים שותקות? כי אחר כך עולה הגבר, במקרה הזה הוא השתמש באולפן שלו, והוא מבטל את הדברים שאמרת. אם אני צריכה לעבור את הדבר הזה, שפתאום האמינות שלי מוטלת בספק, אז תחשבו על הנשים שאין להן את הכוח ואת המעמד הזה".

"לא היה ולא נברא"

שלשום צייצה בטוויטר ויס את הדברים הבאים: "תחשוב טוב גבי גזית. גם לפני 15 שנה עשית. ויותר. כמו למשל להתעקש לנשק על הפה כשנפגשים ככה סתם במסדרון במערכת. למה. ככה. כי אתה יכול. בשגרה".

גזית הגיב אתמול לדברים שכתבה ויס ואמר כי הם "לא היו ולא נבראו". בתכנית הבוקר שלו ב-FM 103 הוסיף גזית: "בעקבות אינספור פניות של מאזיני התכנית האדוקים, בעיקר מאזינות קבועות שבהמוניהן שלחו אליי במהלך הלילה הודעות תמיכה חמות והודעות גינוי על מה שהן קראו 'השיימינג' של הימים האחרונים, אני מרגיש שאני חייב לכן, חברותיי הטובות ולכם, חבריי, ואני מבקש לומר: כל הדברים שנאמרו ונכתבו על ידי דנה ויס לא היו ולא נבראו".