תקלה נוספת במתקן בבז"ן: הלפיד המתנוסס בחיפה בער הערב (רביעי) שוב בעוצמה רבה, ובמקום נצפו להבות ענק ועשן. בחברת כרמל אולפינים המפעילה את המתקן הודו כי מדובר בתקלה, אך ציינו כי שריפת הגזים המוגברת - שגורמת ללהבה מוגדלת בלפיד - נועדה להגן על הסביבה. מדובר בפעם השנייה בה נראית פעילות מוגברת בלפיד: בתחילת השבוע הלהבות היו גבוהות עקב חידוש פעילות אחד המתקנים לאחר מספר ימי הפסקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"שוב להבות ענק ועשן, זאת כבר שגרה של תקלות", מחו התושבים שתיעדו את האירוע. איגוד ערים מפרץ חיפה עודכן כי מדובר בהזרמה מוגברת: "המפעל הוציא הודעה לעיתונות אבל אין לוחות זמנים לסיום התקלה. צוות של האיגוד ייצא למקום לעקוב מקרוב. האיגוד בקשר עם המשרד להגנת הסביבה והרשויות המוסמכות".

ד"ר רויטל גולדשמיד, צוות מחקר סביבתי של הציבור בחיפה, אמרה בתגובה: "בימים בהם נשקלת הקמת מועצה תעשייתית בחיפה אנחנו מקבלים הוכחה מדוע אסור לקעקע את התעשייה הפטרוכימית בחיפה אלא תחת זאת להרחיקה מרצפטור ציבורי. הלילה שוב נפלטים לאוויר כמויות אדירות של אתילן".

"מדובר בחומר שאיננו מנוטר ולכן אין לציבור ולרגולטור שום אפשרות לאמוד את מה שאנחנו נושמים הלילה בחיפה", הוסיפה. "לאחר שבוע של פליטות עודפות של נוקסים ממתחם בזן וכעת תקלה במתקנים, אנחנו מצפים מהגנת הסביבה לבחון את ההתנהלות הסביבתית הכושלת של המפעלים הפטרוכימים ולבצע אכיפה בלתי מתפשרת על מזהמים אשר פוגעים בבריאותו של הציבור החיפאי".

מכרמל אולפינים נמסר בתגובה: "בעקבות תקלה במתקן המונומרים בכאו"ל ישנה פעילות ערה של הלפיד. יש לציין שהלפיד הינו אמצעי בטיחותי שנועד לשרוף באופן יעיל עודפי גזים הנוצרים בעת פעילות תפעולית".