לאחר שעשרות אלפי בני אדם הפגינו בשבועות האחרונים נגד השחיתות הממשלתית בשדרות רוטשילד בתל אביב, מנסים עכשיו גם בצד הימני של המפה הפוליטית לארגן מחאה "בעד שלטון החוק". יוזם ההפגנה, ד"ר יועז הנדל, הסביר היום (חמישי) בראיון ל"מהדורה ראשונה" את הסיבות שהביאו אותו לצאת בקריאה ל"מחנה הלאומי" לצאת ולהפגין במוצאי שבת בכיכר ציון בירושלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"גם אם אעמוד לבד עם שלט, אהיה מרוצה", הסביר הנדל. "אני חושב שקול מתוך המחנה הלאומי חייב להישמע. קול שמפגין בעד שלטון החוק, מוסדות החוק, טוהר המידות ומגבלות הכוח". הנדל המשיך בקריאתו למחנה הימין לצאת ולמחות: "מקווה שיגיעו כמה שיותר אנשים".

הנדל טען כי מספר אנשי ימין, ואף חברי כנסת ממפלגת הליכוד וכולנו ינאמו או יהיו נוכחים בהפגנה המתוכננת למוצאי שבת. "הרשימה כרגע כוללת את אריה אלדד עוד שני רבנים. בנוסף יש עוד שלושה חברי כנסת מהליכוד". הנדל סירב למסור את שמם אך ציין: "דיברנו גם עם לימור לבנת ובוגי יעלון". הערב הודיע שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון כי הוא מתכוון לנאום בהפגנה.

בימים האחרונים תקפו אנשי ימין ומקורבים לנתניהו את היוזמה לארגן הפגנה מחאה מימין נגד השחיתות. הנדל הגיב לטענות כי מטרת ההפגנה היא לנגח את נתניהו ואמר: "אני לא מתחרה עם נתניהו. מגיע לראש הממשלה את חזקת החפות, אבל לא את חזקת הדה-לגיטימציה למשטרה. כל החוקים הפרסונליים האלו נשמעים נורא".

על רקע הגעת חקירותיו לשלבים הסופיים תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום שלישי בחריפות את המלצות המשטרה להעמדה לדין בתום חקירה, ואמר כי פעמים רבות הן "הורסות לבני אדם את החיים ושופכות את דמם". בטקס הדלקת נר שמיני של חנוכה בכפר המכבייה עם מאות מתומכי הליכוד הוסיף נתניהו כי "רוב רובן של המלצות המשטרה מסתיימות בלא כלום" ולא מובילות לכתב אישום.

נתניהו הוסיף: "אני מנצל את ההזדמנות כאן הערב לחזור ולומר לכם בעוד כמה חודשים, כשכל האמת תצא לאור, יתברר שהיה פה מסע ציד מאוד מאורגן. כי יתברר דבר פשוט - לא היה כלום כי אין כלום".