עמותת "תנו לחיות לחיות" החליטה לפתוח במאבק מחודש בשר החקלאות אורי אריאל, במחאה על העדר תקציבים שמגיעים לארגון ממשרדו ונגד המדיניות שהוא מוביל כלפי ארגוני בעלי חיים בכלל. בעמותה דיווחו כי רק השנה טופלו כ-5,100 כלבים וחתולים במרפאות ובכלביית העמותה, ומסרו כי עלות הטיפול בבעלי החיים שמשרד החקלאות החרים והחזיק בתנאי הזנחה הגיע ליותר ממיליון שקלים מאז שאריאל נכנס לתפקידו.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לטענת העמותה, חרף העובדה שאריאל הודיע בתחילת הקדנציה שלו כי ינהג באפס סובלנות כלפי מתעללים בבעלי חיים והצהיר כי יפעל להפחתת המשלוחים החיים - דבר מזה לא קרה. לפי העמותה, חקירות שעסקו בהתעללות נסגרו או לא טופלו, ותקציבי עיקור וסירוס שהמשרד אמור להעביר לרשויות מקומיות לא הועברו במשך יותר משנתיים.

יצוין כי העמותה מטפלת באלפי מקרים של התעללות קשה בבעלי חיים מכספי תרומות בלבד. רק לאחרונה תועדה כלבה שהגיעה מרהט, כשהיא סובלת מרככת כתוצאה מתנאי מחייה גרועים ללא אוכל. בתיעוד נוסף שהגיע לידי חדשות 2 Online נראית פינצ'רית עם פצע בחזה ורגליים קטועות לאחר שנפצעה קשה בתאונת דרכים וייתכן שננטשה קודם לכן.

המאבק שבו מתכוונת העמותה לפעול יתמקד בעיקר ברשתות החברתיות והוא יימשך עד שיחולו שינויים בגישת המשרד כלפי הארגונים למען בעלי חיים. יעל ארקין, מנכ"לית העמותה, אמרה כי "כל חודש חוסכת הפעילות שלנו למדינה מאות אלפי שקלים שהיא הייתה צריכה להוציא אם הייתה פועלת כפי שמחייב חוק 'צער בעלי חיים'. אנחנו עושים למעשה את מה שמשרדי הממשלה, ובראשם משרד החקלאות לא מסוגלים או לא מעוניינים לעשות".

ארקין תקפה בדבריה את השר אריאל ואמרה כי נראה שהוא "רוצה לחסל את העמותות שמגינות על בעלי החיים כיוון שהוא חונק את הפעילות שלנו". לדבריה, "הציבור חייב להתעורר כי אם הוא יצליח אז בפעם הבאה שיהיה כלב פצוע על הכביש לא יהיה אף אחד שיבוא לחלץ אותם".

תגובת משרד החלקאות, "יובהר כי תקצוב העמותות לטיפול בבעלי חיים מתוקצב במשרד להגנת הסביבה ותקנות התקציב הן אלה שקובעות מיהו המשרד המתקצב לרבות מטרת התיקצוב המופיעה בתקנה. משרד החקלאות רואה חשיבות רבה לנושא צער בעלי חיים ומעביר מידי שנה תקציבים לטיפול בנושא לרבות תקציבים לטיפול בחתולים משוטטים. העמותות תוקצבו ב- 648,000 ש"ח מתחילת שנת 2015 בתמיכות וזאת מעבר להתקשרויות על סך עשרות אלפי ש"ח שיש למשרד החקלאות ולעמותות".

 

 

לינק לתרומות: http://www.letlive.org.il/?page_id=32

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il