חלי בן הרוש, גרושתו של אשר אלמליך - המאבטח שנפצע באורח קשה אמש (ראשון) בפיגוע הדקירה בכניסה לתחנה המרכזית בירושלים, אמרה בראיון ל"מהדורה ראשונה" כי מצבו הרפואי משתפר: "העירו אותו והוא החל להגיב ולחייך אלינו. לאחר מכן החזירו אותו לישון למען שמירה על בריאותו". בן הרוש הוסיפה: "אנחנו ממשיכים להתפלל ולקוות לטוב, זה כל מה שאנו נאחזים בו כרגע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

ד"ר עופר מרין, מנהל מחלקת הטראומה בבית החולים שערי צדק בירושלים, סיפר גם הוא ל"מהדורה ראשונה" על מצבו של המאבטח: "אלמליך נדקר בליבו. הוא נותח מיד כשזוהה החור בליבו, עוד בזמן השעות הדרמטיות שלאחר הפיגוע. כעת  חלה התייצבות במצבו. ראינו סימנים ראשונים של תגובות בגופו, זה מצב מעודד. המערכות חזרו תפקד באופן תקין אך הוא עדיין מורדם, מונשם ומוגדר במצב קשה".

לאחר פיגוע הדקירה, פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום האירוע העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים שערי צדק כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון. "כשהגעתי למקום הייתה מחוץ לתחנה המרכזית המולה גדולה, סמוך לכניסה שכב גבר מעורפל הכרה כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון", סיפר חננאל אלבו, חובש בכיר במד"א שהוזעק למקום. "הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישה ועצירת דימומים והוא פונה במהירות תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים לבי"ח שערי צדק כשמצבו קשה".

כשהגענו למקום ראינו גבר שוכב על המדרכה סמוך לכניסה לתחנה המרכזית בירושלים", הוסיפו החובשים רבקה אור ופנחס מאיר סיפרו, שהגיעו גם הם למקום. "הוא היה בהכרה מעורפלת וסבל מפצע דקירה בפלג גופו העליון. העלינו אותו לניידת טיפול נמרץ במהירות כשהמטרה היא להביא אותו בדחיפות לחדר הניתוח. בדרך לבית החולים הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ובתוך פחות מ-5 דקות היינו איתו בחדר הטראומה בבית החולים שערי צדק כשמצבו הוגדר קשה". בהמשך עדכנו מבית החולים כי מצבו של המאבטח התייצב קצת אבל עדיין מוגדר קשה, והוא עדיין לא יצא מכלל סכנה.